Namai

Įsirengei naujus langus – pasirūpink ventiliacijos įrengimu

Vienas dažniausiai pasitaikančių nusiskundimų įsitaisius naujus langus – rasojantys langai ir sienų kampai. Iškarto puolami kaltinti langai, tačiau iš tikro tai ne brokas – tai naujo gyvenimo realybė, prie kurios reikia prisitaikyti.

Plastikiniai langai, namų sienų šiltinimas statant naujus namus ar renovuojant senus yra skirti tam, kad sutaupytume ir išsaugotume tai kas šiais laikais ir mūsų klimato zonoje yra brangiausia – šiluma. Būstas tampa sandarus, nepraleidžia į lauką šilumos ir neleidžia į namus skverbtis šaltam orui. Taip galime mėgautis šiltesniu gyvenimu ir mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Tačiau sukurtas sandarumas siekiant gyventi šiltai turi savo antrą pusę – kambarys neišsivėdina natūraliai. Nėra oro tarpų, kuriais laisvai cirkuliuotų oras. Anksčiau paprasti mediniai langai, galima sakyti buvo „korėti“ ir nors nejusdavome to itin ryškiai, nebent labai šaltomis ir vėjuotomis dienomis, tačiau kasdien tokie langai vėdindavo kambarį. Užtekdavo ryte papildomai atverti langą ir per minutę išvėdinti miegamąjį ir viskas būdavo gerai. Dabar atverti langą nebepakanka. Nuolatinės oro cirkuliacijos nebuvimas verčia kauptis drėgmę, pradeda rasoti langai, sienos, gali susidaryti pelėsis. Todėl reikia imtis papildomų priemonių.

Pagrindinis dalykas ką galima padaryti tokioje situacijoje – ventiliacijos montavimas. Šviežio oro gūsis tiesiog privalomas, kad santykinė oro drėgmė būste susireguliuotų ir oras būtų gaivus, o tuo pačiu ir sveikas kvėpuoti. Šiuolaikinės ventiliacijos sistemos yra paprastos ir lengvai montuojamos, dažnai galima išsisukti netgi be ypatingo būsto remonto. Patikėjus šį darbą profesionalams, galima rasti optimaliausią sprendimą naudos ir pinigine prasme.

Šiuo metu populiariausios rekuperacinės sistemos, kurių pagrindinis privalumas – šilumogrąža. T.y. ventiliacijai iš išorės imamas oras yra sušildomas oru, kuris ištraukiamas iš būsto. Tokiu būdu ventiliacijos sistema nesugadina to tikslo, kuris buvo iškeltas renovuojat būstą – namai nėra atvėsinami.

Kita vertus vasaros metu, kuomet šiluma nėra tokia aktuali, šilumogrąža nėra aktualiausias dalykas, todėl jei būstas yra pietinėje pusėje arba turi daug langų ir vasarą itin įkaista, galima rinktis rekuperatorius, kurie turi funkciją vasaros metu nešildyti įeinančio oro.