Baseinų chemija
Namai

Kaip palengvinti baseino priežiūrą?

Ne paslaptis, kad vis daugiau baseinų atsiranda ir mūsų šalies kiemuose. Nežinia, ar tai yra šiltėjančio klimato pasekmė, tačiau akivaizdu, kad orai Lietuvoje vasarą vis dažniau yra džiuginantys. Tai paskatina vis daugiau žmonių įsirengti baseiną savo kieme.

Dar viena iš priežasčių, kodėl baseino įrengimas tampa vis patrauklesnis – tai jo priežiūra, kuri dėka inovatyvių sprendimų ir įrangos tampa vis paprastesnė. Baseino priežiūroje baseinų įranga turi labai daug svorio, kuri, drauge su baseinų chemija, neabejotinai palengvina priežiūros procesą. Tačiau be būtinosios baseino įrangos, kurią apima vandens filtravimo, vandens cheminės sudėties stebėjimo sistema, yra ir kitų, priežiūrą labai palengvinančių pagalbinių priemonių.

Kasdienė baseino priežiūra ir valymas

Tam, kad baseinas nuolatos džiugintų skaidriu vandeniu ir švara, baseinu rūpintis ir jį valyti reikia nuolatos. Labai svarbu valyti baseino sieneles, dugną, tai daryti bent kas keletą dienų. Tam galima pasitelkti specialiai baseino valymui skirtus šepečius arba baseino robotą, kuris kruopščiai išvalys visus baseino paviršius.

Vandens valymo baseino robotai

Nors baseiną valyti galima ir rankiniu būdu, tačiau tai yra pakankamai varginantis ir nemažai laiko pareikalaujantis procesas. Tuo tarpu baseino robotas tai atlieka praktiškai be žmogaus įsikišimo, nes veikia pagal tiksliai nustatytą navigacijos sistemą. Galima pasirinkti su išmanaus valdymo sistema, tokiu atveju Wi-Fi prieigos pagalba robotą valdyti galite net ir tuo metu, kai skubiai turite išvažiuoti.

Renkantis baseino robotą svarbu atsižvelgti į savo baseino tipą, dydį, ar jame yra laiptai. Galima rinktis jungiamus į elektros lizdą arba belaidžius, tiesa, pasirinkus pastaruosius, būtina tinkamai pasirinkti galingumą, kad jo pakaktų baseinui išvalyti.

Baseino uždangalai

Prie baseino švaros ir priežiūros taip pat labai daug prisideda baseino uždangalai. Jie gali būti įvairių tipų – nuo paprastai užtiesiamų iki teleskopinių. Ypatingai tais atvejais, kuomet baseinas yra netoli medžių, bet koks baseino uždangalas padeda apsaugoti vandenį nuo įvairių teršalų ir šiukšlių, lapų bei šakų. Teleskopinis baseino uždangalas taip pat padeda palaikyti aukštesnę vandens temperatūrą.