Nusprendus namuose įsirengti rekuperacinę vėdinimo sistemą, labai svarbu profesionalus šios sistemos įrengimas bei tinkamas įrangos pasirinkimas. Tai lemia visos vėdinimo sistemos efektyvumą bei tinkamą oro apykaitos užtikrinimą.
Neretai tenka girdėti, kad žmonės yra nepatenkinti savo rekuperacine sistema, todėl ją net apskritai išjungia ir vėdinimą vykdo per pravirus langus. Tai iš tiesų yra visiškai nepateisinamas ir nelogiškas sprendimas, nes mechaninio vėdinimo sistemos įrengimas kainuoja išties nemažai. O taip dažniausiai nutinka todėl, kad žmonės dar vis mėgsta pataupyti ne ten, kur reikėtų.
Siekdami sutaupyti kaštus rekuperacijai, pasirenka pigesnius, ne tokius efektyvius įrenginius ar pigesnius ortakius. Labai svarbu žinoti, kad rekuperatorius yra pati svarbiausia dedamoji, kalbant bendrai apie vėdinimo sistemą. Todėl taupyti šioje vietoje tikrai nereikėtų, o geriausia iškart kreiptis į šios srities profesionalus, kurie ne tik patars, bet ir suprojektuos bei sumontuos.
Rekuperacinės sistemos įrengimas ir įrangos parinkimas priklauso nuo to, kokio dydžio yra namas, taip pat, kokia yra jo energinio naudingumo klasė. Be to, dar labai svarbu, kiek asmenų gyvena tame būste, nes nuo žmonių skaičiaus priklausys, koks rekuperatorius galės užtikrinti reikiamą oro apykaitą patalpose. O įrengiant visą ortakių sistemą reikalinga žinoti ir patalpų tūrį.
Kaip suprantate, įrengti tiesiog bet kuri rekuperatorių nepavyks, nes kas tiko kaimynui, jums gali visiškai netikti. Todėl pirmiausia būtina atlikti vėdinimo sistemos projektą jūsų namui, kuris skaičiuojamas kiekvienu atveju individualiai. Atskirais atvejais gali būti, kad projektas nebus reikalingas, o specialistai galės tiksliai pasakyti, koks įrenginys reikalingas ir atliks visus įrengimo darbus.
Preliminariai yra skaičiuojama, kad rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimas gali kainuoti nuo 20 EUR/m2. Tačiau galutinė kaina priklauso nuo individualių poreikių namo charakteristikos (tai nauja statyba, namo senumas, namas yra renovuotas ar ne ir kt.). Be to, kainą lemia ir pačios įrangos pasirinkimas – gamintojas, valdymo ypatumai, taip pat ortakiai. Šie taip pat gali būti plastikiniai, cinkuoti, su garso izoliacija ir be jos.