Technologijos

Kaip prailginti telefono baterijos tarnavimo laiką?

Mūsų išmanieji telefonai tapo svarbia mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, tačiau jų akumuliatoriaus veikimo laikas gali būti nuolatinis nusivylimo šaltinis. Neretai pastebite, kad įpusėjus dienai išsenka akumuliatoriaus energija, ypač jei esate intensyvus naudotojas. Laimei, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pailgintumėte pavyzdžiui iPhone baterijos veikimo laiką ir kad telefonas tarnautų ilgiau. Šiame tinklaraščio įraše pasidalinsime patarimais ir gudrybėmis, kurios padės maksimaliai išnaudoti telefono akumuliatoriaus energiją.

Sureguliuokite ekrano ryškumą

Vienas didžiausių telefono akumuliatoriaus eikvojančių dalykų yra ekranas. Sumažinus ekrano ryškumą, galite žymiai pailginti telefono baterijos veikimo laiką. Dauguma išmaniųjų telefonų turi automatinio ryškumo funkciją, kuri reguliuoja ryškumą pagal aplinkinę šviesą, tačiau rankiniu būdu sumažinus ryškumą galima sutaupyti dar daugiau energijos.

Išjunkite „Wi-Fi“, „Bluetooth“ ir GPS

„Wi-Fi“, „Bluetooth“ ir GPS yra funkcijos, kurios gali greitai išeikvoti telefono akumuliatorių. Kai jų nenaudojate, išjunkite, kad taupytumėte energiją. Jei reikia naudoti „Wi-Fi“ arba „Bluetooth“, pabandykite juos išjungti, kai nenaudojate.

Uždarykite nereikalingas programas

Vienu metu paleidus per daug programų, taip pat gali išsikrauti telefono baterija. Norėdami taupyti energiją, uždarykite visas programas, kurių aktyviai nenaudojate. Kai kurios programos, pvz., srautinio perdavimo programos ar žaidimai, ypač reikalauja energijos ir gali greitai išeikvoti akumuliatorių.

Naudokite lėktuvo režimą

Jei esate vietovėje, kurioje mobiliojo ryšio signalas yra prastas, jūsų telefonas gali nuolat ieškoti signalo, todėl akumuliatorius gali greitai išsikrauti. Tokiose situacijose įjungus lėktuvo režimą galima sutaupyti energijos. Lėktuvo režimas išjungia visus belaidžius ryšius, įskaitant korinio ryšio duomenis, „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“.

Įjungti energijos taupymo režimą

Dauguma išmaniųjų telefonų turi energijos taupymo režimą, kuris gali padėti pailginti telefono baterijos veikimo laiką. Energijos taupymo režimas paprastai sumažina ekrano ryškumą, išjungia foninius duomenis ir riboja našumą, kad taupytų energiją. Paprastai jį galite įjungti nustatymų meniu.

Naudokite bateriją tausojančią programą

Yra keletas programų, kurios gali padėti valdyti telefono akumuliatoriaus veikimo laiką. Šios programos gali suteikti informacijos apie tai, kurios programos naudoja daugiausiai energijos, ir padėti optimizuoti nustatymus, kad būtų taupoma energija.

Išjungti pranešimus

Programų pranešimai gali būti naudingi, tačiau jie taip pat gali išeikvoti akumuliatorių, nes nuolat žadina telefono ekraną. Apsvarstykite galimybę išjungti pranešimų apie programas, apie kurias jums nereikia pranešti.

Išjunkite vibraciją ir haptinį grįžtamąjį ryšį

Vibracija ir haptinis grįžtamasis ryšys taip pat gali išeikvoti telefono bateriją. Apsvarstykite galimybę juos išjungti, jei jums jų nereikia.

Apibendrinant, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pailgintumėte telefono baterijos veikimo laiką. Koreguodami nustatymus, uždarydami nereikalingas programas ir naudodami energijos taupymo funkcijas, galite pailginti telefono baterijos veikimo laiką. Šie patarimai ir gudrybės padės maksimaliai išnaudoti telefono bateriją ir ilgiau veikti.

Jeigu jums sugedo telefonas ar norėtumėte pasikeisti seną nusidėvėjusią bateriją, kreipkitės į telefonų taisyklą Vilniuje – Mobili Šalis padės visai telefonų remonto klausimais.