kaip patikrinti automobili
Auto-moto,  Paslaugos,  Technologijos,  Transportas

Kaip patikrinti automobilį prieš jį perkant?

Kaip patikrinti automobilį prieš jį perkant?

kaip patikrinti automobili

Kaip patikrinti automobilį – klusimas jau daugelį metų kankinantis ne vieną iš mūsų. Juk tai transporto priemonė reikalinga mums visiems. Jei nenorite imti didžiulės paskolos ir nesate pasiturintis, tikriausiai teks ieškoti naudotos transporto priemonės. Džiugu jei pažįstate draugų, išmanančių apie mechaniką, turinčių išsilavinimą šioje srityje ar net gi patirties automobilių prekybos sferoje. Tokiu atveju turėsite patikimą pagalbininką renkantis automobilį, tačiau yra dar geresnis būdas neapsigauti dar prieš perkant. Tad tikriausiai jums kyla klausimas kaip patikrinti automobilį yra geriausiai?

Auto patikra pagal automobilio identifikavimo numerį

VIN (vehicle identification number) – tai automobilio identifikavimo numeris, pagal kurį apie transporto priemonę galite sužinoti viską. Pradedant ir taip akivaizdžia informacija, tokia kaip automobilio spalva, markė, pagaminimo metai ir baigiant registruotų auto įvykių, techninės apžiūros bei daugybės kitų kriterijų rezultatais. Tad kaip patikrinti automobilį pagal jo VIN kodą? Visų pirma jums reikės šį kodą susirasti. Jo galite ieškoti ant kėbulo, ar kitų dalių, sunkiai atskiriamų nuo pačios transporto priemonės. Taip pat šis septyniolikos ženklų kodas būna automobilio techniniame pase.

Antras žingsnis būtų susirasti svetainę, tikrinančią automobilius pagal šį kodą. Tai nesunkiai atliksite internete, į kurią nors paieškos sistemą įvedę „kaip patikrinti automobilį“ arba „auto patikra pagal VIN“. Taip pat galite nueiti tiesiai į „AutoDNA“ internetinę svetainę. Tai viena patikimiausių svetainių, teikiančių tokio pobūdžio paslaugas Lietuvoje.

Kaip patikrinti automobilį už dyką?

Kai kurios svetainės be papildomo mokesčio suteikia informaciją apie automobilio istoriją, tačiau tokia auto patikra dažniausiai nebūna tokia išsami. Taip pat „Tranksesta“ – technines apžiūras Lietuvoje atliekančių įmonių asociacija siūlo jums nemokamai pasitikrinti automobilio techninių apžiūrų duomenis, kuriose taip pat galėsite patikrinti, ar ankstesni automobilio savininkai nepakoregavo odometro parodymų norėdami užsidirbti papildomą šimtelį eurų. Kaip patikrinti automobilį ar jis nėra vogtas? Šią informaciją taip pat rasite svetainėje.

Štai visi pagrindiniai būdai kaip patikrinti automobilį. Pagrindinę informaciją galite gauti už dyką, tačiau mokama auto patikra visuomet suteiks jums daugiau garantijų. Sumokėję nedidelę sumą jūs ne tik jausitės užtikrinti dėl prekės, bet galbūt nusiderėsite įsigyti ją pigiau.  Juk kiekvienas nori užsidirbti daugiau ir labai tikėtina, kad pardavėjai nuslėps jūsų geidžiamo automobilio trūkumus, o patys jų galite ir nepastebėti. Auto patikra – tai vienintelė garantija, kad žinosite, kas jums siūloma iš tiesų ir ar kaina atitinka automobilio būklę.