Finansai,  Paslaugos

Kas gali tvarkyti įmonės buhalterinę apskaitą?

buhalterijaĮmonės buhalterinė apskaita ir jos tvarkymas yra be galo atsakingas darbas, nuo kurio atlikimo kokybės priklauso ne tik verslo plėtros sėkmė, bet ir bet kokios egzistavimo galimybės. Netinkamai atlikta buhalterija gali pridaryti rimtų problemų, kurios gali privesti prie įmonės bankroto, todėl savo įmonės buhalterinę apskaitą ir jos tvarkymą vertėtų patikėti tik geriausiems specialistams.

Taigi pirmiausia besirinkdami buhalterį privalote atkreipti dėmesį į jo išsilavinimą. Buhalterija ir jos tvarkymas reikalauja konkrečių matematikos, teisės ir ekonomikos žinių, todėl tokį darbą gali dirbti tik buhalterio specialybę turintis asmuo. Tai ne vadybinio pobūdžio darbas, kuriame galima improvizuoti ir priimdinėti kūrybinius sprendimus, tai grynai tiksliųjų mokslų žinių reikalaujanti veikla, kurioje privalo būti kreipiamas dėmesys į sistemingumą ir taisyklių laikymasi. Būtent todėl, rinkdamiesi buhalterį įvertinkite jo žinias buhalterijos srityje ir jokiai būdais nepasitikėkite tais ir tuo labiau patys neieškokite tokių, kurie dar tik žada išmokti šio darbo subtilybių.

Rinkdamiesi buhalterį pasiteiraukite kokios yra jo teisinės žinios. Geras buhalteris privalo išmanyti Lietuvos respublikos įstatymus, nes tai padeda sutaupyti nemažai įmonės lėšų ir gauti daugiau pajamų. Įstatymai turi daug spragų ir lengvatų, kuriomis pasinaudojus, visiški teisėtai galima nemažai sutaupyti ar net papildomai uždirbti, todėl besirinkdami buhalterius ieškokite tokių ,kurie nusimano įstatymuose ir tai gali pritaikyti savo darbe.

Jei dar nesate girdėję, vertėtų pasidomėti kas yra buhalterinės apskaitos paslaugos. Trumpai tariant, buhalterines paslaugas teikianti įmonė atlieka tokius pačius darbus kaip nuosavas įmonės buhalteris, tik jos paslaugomis galite naudotis bet kuriam laikotarpiui ir bet kuriuo metu. Jei įsidarbinę nuosavą buhalterį Jūs privalėsite jį išlaikyti ir mokėti jam atlyginimą pastoviai, tai buhalterines paslaugas teikianti įmonė gali su Jumis bendradarbiauti vos dienai ar keliom. Tai taip pat patogu, kaip ir automobilių nuoma, nes Jums nereikia išlaikyti savo nuosavo automobilio, jo prižiūrėti ir tvarkyti, nereikia mokėti draudimo įmokų ir kitų mokesčių, o jį išsinuomoti galite bet kuriam laikui. Lygiai tokias pačias paslaugas teikia ir buhalterines apskaitas tvarkančios įmonės, vietoj to kad Jūsų verslo apskaitą tvarkytų Jūsų nuosavas buhalteris, ją galite patikėti tokio tipo įmones buhalteriams, kurie konkrečius buhalterijos darbus atliks bet kuriuo Jums patogiu metu.