Technologijos

SEO paslaugos ir komercinė sėkmė: ar verta rizikuoti?

seo paslaugosKompiuterinėms technologijoms valdant pasaulį, apsipirkimo procesas vis dažniau perkeliamas į internetinę erdvę – žmonės apsipirkinėja namuose, lygina kelias prekes tarpusavyje ir ieško geriausio pasiūlymo. Be to, naudodamiesi internetu, pirkėjai domisi ir stacionariomis prekybos vietomis, t. y. ieško visus jų lūkesčius atitinkančios įmonės. Tai reiškia, kad jei žmogus planuoja pirkti televizorių, visų pirma jis atsidarys paieškos sistemos (paprastai „Google“, „Yahoo“ ar „Bing“) pirmąjį puslapį ir suves paieškos žodį „televizorius“. Statistika rodo, kad daugiau nei 90 proc. klientų apsiriboja pirmaisiais paieškos sistemų puslapiais, todėl jūs – pardavėjas – privalote būti matomas ir lengvai pasiekiamas.

SEO paslaugos apima tam tikrus procesus, kurių metu yra optimizuojamas konkretus kliento tinklalapis ir kuriamas specialus nuorodų tinklas. Tinkamai atlikta SEO optimizacija ir profesionalios rinkodaros paslaugos suteikia išskirtinę galimybę patekti į pirmuosius paieškos sistemų puslapius, t. y. – maksimaliai padidinti svetainės lankomumo rodiklius (puslapio lankomumas gali padidėti keliasdešimt kartų).

Tiesa, matomumas negali užtikrinti absoliučios komercinės sėkmės – kuriant svetainę, būtina pagalvoti ir apie jos dizainą, naršymą, šriftą ir paveikslėlius. Be to, turite pasirūpinti, kad tinklalapis ne tik atitiktų klientų užklausas ir jų išsikeltus lūkesčius, bet ir įgyvendintų visus paieškos sistemų reikalavimus. Nepamirškite, kad SEO paslaugos – tai ilgalaikė investicija, todėl realių rezultatų reikės palaukti. Žinoma, galite bendradarbiauti su specialistais, žadančiais neįtikėtinai greitus rezultatus, tačiau būkite atidūs – dažniausiai šios įmonės bendradarbiauja su svetainėmis, turinčiomis aukštą reitingą ir sutinkančioms už tam tikrą mokestį savo svetainėje patalpinti jūsų įmonės nuorodą. Deja, šios paslaugos piktybiškai ignoruoja paieškos sistemų draudimus – tai reiškia, kad jūsų tinklalapis gali būti užblokuotas, o reklamai skirtos investicijos tapti bevertėmis.

SEO paslaugų privalumai – akivaizdūs, tačiau investuoti į šią sritį verta ne visiems. Pvz., jei jūsų siūloma produkcija yra išskirtinė ir neturi konkurentų Lietuvoje, greičiausiai tinklalapio optimizacija nėra pats naudingiausias sprendimas jūsų įmonei. Apie šių paslaugų privalumus turėtumėte pagalvoti ir tuo atveju, jei plėtojate nedidelį verslą mažame miestelyje – galbūt jums reikėtų skirti daugiau dėmesio informacijos sklaidai ir reklamai artimoje aplinkoje? Tačiau, jei įmonės veiklos kryptis – internetinė prekyba, jūs privalote nurungti savo konkurentus ir atsidurti pirmuosiuose paieškos sistemų puslapiuose – tokiu atveju SEO paslaugos yra būtinybė. Be to, svetainės optimizacija padeda pasiekti įspūdingų rezultatų ir gana didelę konkurenciją turinčioms įmonėms, pvz., jei verčiatės baldų gamyba, privalote įrodyti, kad esate geresni už konkurentus ir savo darbą atliekate išties kokybiškai. Tai reiškia, kad visų pirma turite pritraukti potencialius klientus ir paskatinti juos naudotis būtent jūsų įmonės paslaugomis.

Tinkamai atlikta puslapio optimizacija padės pritraukti akivaizdžiai didesnį klientų srautą. Žinoma, šios paslaugos nėra vienintelė priemonė, užtikrinanti padidėjusius lankomumo rodiklius. Specialistai tikina, kad stulbinančių ir išskirtinai greitų rezultatų padės pasiekti reklama internete, tačiau nepamirškite, kad minėtoji rinkodaros priemonė yra viena brangiausių investicijų ir, priešingai nei SEO paslaugos, negali užtikrinti ilgalaikių rezultatų.