Nepageidaujamų plaukelių šalinimo ištakos siekia gerokai daugiau nei keletą tūkstančių metų. Net ir pirmųjų civilizacijų gyventojai šalindavo nepageidaujamą kūno plaukuotumą įvairiausiais aštrais daiktais, tokiais kaip jūros kriauklės, o vėliau ir pirmaisiais skustuvais. Lygi ir glotni oda visais laikais buvo laikoma grožio standartu, o bikini zonos ar net pažastų plaukelius šalinimo ir tokios garsiosios istorinės gražuolės kaip Nefertitė ar Kleopatra. Todėl drąsiai galime teigiti, kad depiliaciją nėra šio amžiaus išradimas.
Šiek tiek faktų apie plaukelius ir jų šalinimą
Ar žinojote, kad plaukeliai, iš tiesų yra tarsim pirminė mūsų kūno apsauga, kuri saugo mūsų kūną nuo įvairiausių bakterijų, o jautrią odą nuo kenksmingų ultravioletinių (UV) spindulių. Nagrinėjant šiek tiek giliau, galime pastebėti, kad viso kūno plaukai yra sudartyi iš daugiau nei 97 procentų baltymų ir 3 procentų vandens. Ši plauko sandara mums sufleruoja faktą, kad plaukai iš tiesų nėra gyvi, kaip daugelis neteisingai mano. Gyvoji plauko dalis yra tik prie pat svogūnėlio, kur taip pat yra plauko maišelis, o jame esantis melaninas daro tiesioginę įtaką mūsų plaukų spalvai.
Dar keletas faktų:
- Ar žinojote, kad kai kurie plaukelių šalinimo būdai yra gana pavojingi – šie gali taip pažeisti odą, kad po procedūros atsiradusios tamsios dėmelės ilgą laiką gali neišnykti;
- Vidutiniškai per parą plaukeliai paauga tarp 4 ir 5 milimetrų. Aišku, augimo greitis visiškai priklauso nuo žmogaus organizmo, motybos bei daugelio kitų išorinių faktorių;
- Jei jau prakalbome apie individualų plaukelių augimo greitį, vienas iš geriausių pavyzdžių yra tai, kad esant šiltajam metų laikui plaukeliai yra linkę augti greičiau;
- Visi ant mūsų esantys plaukai turi tris augimo stadijas: augimą, poilsį bei slinkimą;
- Netinkamai prižiūrint bei skutantis jautrias vietas, tokias kaip bikini zona, įaugę plaukeliai auga po oda tol, kol nėra visiškai pašalinami.
- Daugiau nei 95 procentai mūsų kūno yra padengta plaukeliais.
Depiliacija ar epiliacija. Ką pasirinkti?
Daugelis merginų, paklaustos, kuo skiriasi depiliacija ir epiliacija, greičiausiai, tik gūžtelėtų pečiais. Tad pasistengsime greitai ir gana paprastai paaiškinti pagrindinius skirtumus, pliusus ir minus.
- Depiliacija – tai gana trumpalaikis plaukelių pašalinimas. Efektas po procedūros matomas maždaug 1 – 2 savaites, tad poreikis plaukelių depiliacijai yra gana didelis. Žinoma, gana dažnas procedūras atsveria ne itin didelis skausmingumas, atliekant šią procedūrą. Prie šio būdo galima priskirti plaukelių šalinimą skutimosi peiliukais, depiliaciją vašku bei cukraus pasta, depiliavimo kremu.
- Epiliacija – ilgalaikį poveikį turintis plaukelių šalinimas. Šis būdas yra toms moterims ir merginoms, kurios yra užsiėmusios ir negali skirti kiekvieną savaitę laiko grožio procedūroms. Retas poreikis procedūroms, mūsų manymu, neatsveria didelio skausmo bei šios procedūros kainos.