tamprės moterims
Laisvalaikis

Pagrindinės priežastys, kodėl verta pasirinkti tinkamą sportinę aprangą

Tam tikra apranga mes rengiamės visur – einame į darbą, būname namuose, vykstame į formalų susitikimą ir t.t. Dažnai apie tai nesusimąstome, tačiau tinkama apranga yra labai svarbi ir siekiant sporto rezultatų. 

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti kaip bereikšmis dalykas – juk sportuojant vis tiek prakaituosime, tai kam man pirkti atskirus rūbus? Galėčiau tiesiog užsidėti senus šortus ar marškinėlius.

Tačiau ekspertai su tuo nesutinka, atvirkščiai, skatina įsigyti specifinę aprangą sportui, kadangi ji gali turi labai didelės jūsų pasiektiems rezultatams. Vyrams dažniausiai puikiai tinka marškinėliai ir šortai, o tamprės moterims mėgstamiausia apranga sportui. 

Žemiau pateikiame 5 priežastis dėl ko būtina pasirinkti tinkamą sporto aprangą.

1. Tinkama sportinė apranga suteiks daugiau pasitikėjimo

Sportiniai rūbai turės reikšmės jeigu tikėsite, jog jie jums padės pasiekti geresnių sporto rezultatų. 

Moksliniais tyrimais buvo įrodyta, jog gera apranga suteikia pasitikėjimo ir gerina rezultatus darbovietėje. Šis kognityvinis fenomenas persiduoda ir į sporto salę.

Jei jums patinka jūsų apranga sporto salėje, didelis šansas, jog jūs norėsite sportuoti ir siekti maksimumo ir tai pakels jūsų pasiektus rezultatus.

Nesvarbu atliekate raumenų auginimo pratimo ar tiesiog išėjote pabėgioti, skirtumas tikrai pasimatys.

2. Gera apranga gerins ir rezultatus

Jeigu kažkiek domitės plaukimu, ko gero pastebėjote ar girdėjote, jog pilno kūno kostiumai buvo uždrausti visuose profesionaliuose lygmenyse, kadangi jie ženkliai pagerina kūno aerodinamiką ir nešiojančiam suteikia pranašumą prieš plaukiantį be jo.

Galbūt nesate profesionalūs plaukikai, tačiau vistiek mėgstate reguliariai plaukioti, taigi kostiumas gali kaip reikiant padėti jei vistiek siekiate asmeninių rezultatų baseine.

Na, o jeigu nesate plaukimo megėjai, galite pagalvoti apie gerą avalynę bėgimui, batelius kurie padės lengvesniems kūno judesiams ir žinoma, pačią bėgimo aprangą. 

Būtina pasirūpinti šortais ir marškinėliais kurie nevaržys kūno, tačiau tuo pačiu leis kūnui kvėpuoti nuo susidariusio prakaito.

3.Tinkama apranga saugo ir mažina traumų tikimybę

Prastai pasirinkta apranga yra viena iš pagrindinių priežasčių dėl kurių žmonės patiria traumas sportuodami.

Karštą vasaros dieną, žinoma, geriausia pasirinkti marškinėlius, šortus bei kepurę einant pabėgioti. Tokiu atveju nuo saulės apsaugoti galvą ir veidą, o rūbai leis kūnui lengvai prakaituoti.

Žiemą, žinoma, reikės pasirūpinti tokiais rūbais kurie palaikys kūno šilumą net ir esant dideliems šalčiams.

Kalbant apie aprangą sporto salėje, tikrai verta pagalvoti apie apsaugines pirštines nuolatos kilnojantiems sunkius svoris. Pagrindinė jų funkcija – saugoti jūsų delnus nuo nuospaudų.

Kitas dalykas kuris labai svarbus – gera avalynė, nesvarbu kokiu sportu užsiimate. Mažos išmieros batai ne tik pritrins žaizdas, tačiau sukels ilgalaikį diskomfortą. Geriausia yra rinktis aukštesnius batus, su patogiu vidumi. jeigu norima visiškai išvengti traumų.

4. Patogi apranga pagerins jūsų judėjimo laisvę

Labai dažnai į sportinius rūbus nežiūrime per daug rimtai, tiesiog imame parduotuvėje tai kas tuo metu yra pigiausia ir turi didžiausią nuolaidą.

Tačiau pigūs sportiniai rūbai dažniausiai yra pigūs visai ne be priežasties, paprasčiau jie prastai atlieka savo funkciją – gerinti judėjimą sportuojant.

Svarbiausia susirasti aukštos kokybės gaminius kurie bus tinkamo dydžio ar tai būtų kepurė, marškinėliai ar kelnės.

5. Kompresiniai drabužiai gali padėti atsigauti po treniruotės

Kompresiniai drabužiai skatina geresnę kūno kraujotaką ir suteikia jūsų kūnui tarsi masažinį efektą.

Geresnė kraujotaka per raumenis ženkliai sumažins rūgščių susidarymą juose, o tai reikš greitesnį atsigavimą po trerinuotės, mažesnę nuovargio ir uždegimų tikimybę.

Taigi, jeigu dar nesate bandę tokios gamybos aprangos, būtinai pabandykite ir pažiūrėkite ar jums ji patiks.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme 5 priežastis dėl ko verta investuoti į gerą sportinė aprangą. Nesvarbu ar rimtai sportuojate salėje, plaukiojate ar tiesiog bėgiojate kasdien.  Tinkami rūbai padės siekti geresnių rezultatų ir kartu saugos jūsų kūną nuo galimų traumų.