Finansai,  Namai,  Paslaugos

Kokiais atvejais bus reikalingas nekilnojamo turto vertinimas?

Tai tikrai dažna paslauga, todėl nemaža dalis žmonių su ja bus susidūrę, o kiti ateityje to neišvengs. Aišku, tikrai ne visuomet, net ir atliekant sandorius, reikalingas turto vertinimas. Tačiau yra atvejų, kuomet tai bus tiesiog privaloma. Ir vienas iš dažniausių tokių atvejų yra būsto pirkimas pasinaudojant banko paskola. Kadangi bankas prieš skolindamas pinigus turi žinoti apie būsimo pirkinio vertę ir prašomos sumos pagrįstumą. Be to, tai gali būti atliekama ne tik privačiais užsakymais, bet ir valstybiniu mastu. Aišku, tokios situacijos yra kiek kitokios ir daugumai su tuo susidurti neteks. Tačiau, net jeigu tai ir nėra privaloma ar būtina, sužinoti realią rinkos vertę bus tikrai naudinga.

Kiek kainuoja tokia paslauga?

Praktiškai kiekvienas atvejis yra individualus, kadangi ir turimas turtas gali labai skirtis. Kiekvienas namas, sklypas ar bet kuris kitas jame esantis statinys bus individualus ir kitoks. Todėl ir tokio nekilnojamo turto vertinimas kažkiek skirsis. O nuo to jau priklausys ir kaina. Aišku, kartais gali būti taikomas ir kažkoks bendras įkainis, tačiau žymiai dažniau jis yra nustatomas individualiai. Atsižvelgiama, koks bus reikalingas turto vertinimas ir kiek tam reikės paskirti laiko bei resursų. O tuomet jau paskaičiuojama ir galutinė suma. Tačiau nė vienu atveju ši kaina neturėtų būti didelė.

Kodėl svarbus turto vertinimas prieš jį parduodant?

Kiekvienas gali savarankiškai įsivertinti savo turimą turtą, tačiau tik nedaugelis tą gali padaryti objektyviai. Dėl šios priežasties prieš atliekant praktiškai bet kokį sandorį nekilnojamo turto vertinimas gali būti itin naudingas. Kadangi ir rinkos tendencijos nuolat keičiasi. Todėl natūralu, kad kinta ir vertė. Ir tik po profesionalaus jos nustatymo galima tikėtis sėkmingo sandorio. Kadangi kitu atveju yra rizika, jog turimas turtas bus paprasčiausiai parduotas pernelyg pigiai. Aišku, per didelė kaina kelia mažiau rizikos, kadangi tokiu atveju paprasčiausiai nepavyks sulaukti susidomėjimo. Tačiau toks variantas taip pat nebūtų naudingas praktiškai niekam, tad geriau žinoti, kiek iš tikrųjų yra vertas turtas.