Technologijos

Koks „Android“ planšetinis kompiuteris yra laikomas geriausiu?

android plansetesNors planšetinių kompiuterių pardavimai pastaraisiais keliais metais gerokai išaugo, kartais susiduriame su žmonėmis, kurie lyg ir moka naudotis šiuolaikinių technologijų teikiamais privalumais, tačiau visiškai nesupranta, kam skirtos planšetės.

Taigi, kam reikalingi planšetiniai kompiuteriai?

Pradėti galima nuo to, kad planšetiniai kompiuteriai užima kur kas mažiau vietos, todėl sukels kur kas mažiau problemų kelionėse ir konferencijose. Turbūt esate patyrę tą jausmą, kai nuo visą dieną ant nugaros nešioto kompiuterio maudžia pečius. Su nešiojamais įrenginiais tokios problemos yra įprastos, kadangi, kad ir kaip technika ištobulėjo, nešiojamų kompiuterių svoris nėra toks jau nejaučiamas. Apie planšetinius kompiuterius galima pasakyti visiškai ką kitą – jie tokie lengvi, kad kai kurie išmanieji telefonai sveria net daugiau.

Yra ir daugiau vertų dėmesio privalumų. Vienas iš jų – galimybė turėti kompaktišką įrenginį su visa reikalinga informacija. Įprastai, planšetinių kompiuterių atmintis nėra tokia didelė, kaip nešiojamųjų (jeigu skaičiuosime gigabaitais), tačiau dabar yra tokių funkcijų kaip Google Drive, kurios patogiai laiko jums reikalingus failus internetiniame kietajame diske. Tokia inovacija prisidėjo prie to, kad įprasti kietieji diskai nebeturi tokios didelės reikšmės.

Žaidimų mėgėjai gali džiaugtis naujo principo kompiuteriniais žaidimais – jie valdomi ekrano lietimu. Filmų ir video klipų mėgėjai – kokybiška vaizdo plokšte už prieinamą kainą ir itin greitu bei patogiu „YouTube“ naršymu. Be abejo, geriau paieškoję, privalumų atrastume ir daugiau.

Kas yra geriausi planšečių srityje?

Šiuo metu planšečių pasaulyje lyderiauja dviejų skirtingų gamintojų produktai – Apple ir Samsung. Peržvelgus abiejų gamintojų įprastas kompiuterių charakteristikas, atrodo, viskas panašu. Tačiau, Apple produkcija kainuoja gerokai daugiau dėl neaiškios priežasties. Vadinasi, geresnis kainos ir kokybės santykis priklauso Samsung Galaxy Tab serijos gaminiams, apie kuriuos plačiau ir pakalbėsime.

Samsung Galaxy serijos planšetiniai kompiuteriai išsiskiria ryškiu ekranu, tačiau spalvos nėra „perspaustos“ – panašu, kad Samsung atrado geriausią balansą pla

nšečių ekranams. Dar vienas svarbus dalykas – ekranas pagamintas taip, kad akys pernelyg nepavargtų, todėl nieko stebėtino, kad vis daugiau žmonių naudoja šias planšetes vietoj elektroninės skaityklės. Iš tiesų, 10 su puse colių ekranas suteikia galimybę skaityti knygas labai patogiai ir be didelio krūvio akims.

Jeigu ieškote planšetės, kuri kainuotų ne 600 eurų, o šiek tiek mažiau, Samsung Galaxy gali jums pasiūlyti kai ką tokio, ko nerastumėte nešiojamų kompiuterių rinkoje – už 300 eurų galite įsigyti planšetę, kuri turėtų keturių branduolių procesorių. Tai gana retas dalykas, tuo labiau, kad procesorius priderintas prie gana galingos vaizdo plokštės. Jeigu įrenginyje yra bent 2 GB RAM atminties – to turėtų užtekti žaisti net ir sudėtingesnės grafikos 3D žaidimams, kurių vis daugėja „Google Play“ parduotuvėje.

Bendrai kalbant, dėl kainos ir kokybės santykio Samsung lenkia savo varžovus iš Apple stovyklos. Tačiau, tai nereiškia, kad negalite sėkmingai naudotis kitų įmonių produkcija – gerus planšetinius kompiuterius už prieinamą kainą siūlo ir Prestigio, Asus, šioje rinkoje vis plačiau įsisuka ir kompiuterinės technikos senbuvė HP. Belieka užsukti į elektroninę parduotuvę ir išsirinkti, kuris planšetinis kompiuteris kurs komfortą jūsų kasdienybėje ir kelionėse.