Namai

Koks stogo dangos tipas labiausiai tiks jūsų namui

Stogo dangosStatote savo naująjį namą? O gal norite pakeisti seną stogo dangą į naują? Norite, kad jūsų stogas atrodytų gražiai, bet nežinote koks stogo dangos tipas yra tinkamiausias? Į šiuos klausimus pasistengsime atsakyti šiame straipsnyje. Dirbant stogų dengimo srityse daugeliui tenka pamatyti įvairių žmonių, kurie pageidauja įgyvendinti pačius įvairiausius namų stogų projektus, su skirtingomis stogo dangomis.

Jūsų namui parenkant stogo dangos tipą, būtina turėti projektą. Jei šiuo metu projekto vis dar neturite, galbūt apie stogo dangos tipą kol kas yra per daug anksti kalbėti. Neturint projekto, galima kalbėti apie būsimo namo viziją, spalvas ir įsivaizduoti, kaip atrodys stogas.

Pažvelgus į namo projektą, nors ir preliminarų, galima parinkti stogo dangos tipą. Neretai, tai yra daroma taikant atmetimo metodą, mažinant galimus pasirinkimus. Kuo stogo dangos variantų yra mažiau, tuo lengviau išsirinkti. Tarkime, kad turime namo projektą su dvišlaičiu stogu 45 laipsnių kampu. Tokiu atveju stogo dangų pasirinkimas yra milžiniškas. Jei namas nėra karkasinis, o mūrinis arba rastinis, ant stogo galima montuoti bet kokią stogo dangą: molines čerpes, betonines čerpes, asbesto neturinčius šiferio lakštus, skardinę stogo dangą su čerpių arba klasiko profiliu ar netgi šiaudinį stogą. Visos šios stogo dangos tiks jūsų namo stogui, tačiau dabar pabandykime atmesti jums netinkančius pasirinkimus.

  1. Pirmiausia paklauskite savęs ar už vieną kvadratinį metrą stogo dangos jūs galite mokėti 100 Lt? Jei atsakymas yra neigiamas, tuomet atmeskime šiaudinių ir molinės čerpės stogo dangas. Žinoma, jūs galite nesutikti ir teigti, kad galite gauti molinės čerpės stogo dangas vos už 40 Lt/m2. Tačiau, tai priklauso nuo kiekvienos konkrečios situacijos. Dabar yra svarbiausia suprasti stogo dangos atrinkimo metodą.
  1. Antras klausimas yra labai banalus, tačiau jis labai stipriai sumažina galimą pasirinkimą. Kai užsakovams užduodamas šis klausimas, viskas nedelsiant atsistoja į savo vietas. Taigi, koks stogo dangos tipas jums atrodo gražiausiai? Būtent po šio klausimo užsakovas gali papasakoti apie savo svajonių stogo dangos tipą. Todėl statybininkas be jokio vargo galės pasakyti, kad klientas nori šiferio, skardinio arba tikrų čerpių stogo.
  1. Trečias klausimas belieka labai paprastas – koks pasirinktos stogo dangos tipas bus tinkamiausias namo stogui? Žinoma, nereikėtų pamiršti nustatyti ir koks stogo tipas bus gražiausias užsakovui. Šiferinės stogo dangos būna su aukštomis ir žemomis bangomis. Skardinės stogo dangos būna su čerpių, trapecijos imitacija arba klasikinės dangos profiliu.

Atkreipkite dėmesį, kad dabar aptarėme stogo dangos pasirinkimą, kai namo šlaitas yra su 45 laipsnių nuolydžiu. Jei stogo dangos nuolydis yra 20 laipsnių, pasirinkimas labai stipriai susiaurėja. Ant tokio žemo nuolydžio stogo šiferiniai stogai ir betoninės bei molinės čerpės nebetiks. Netiks ir skarda su čerpių imitacija – nors teoriškai ją būtų galima montuoti. Ant tokio stogo pasirinkimas sumažėja iki šių stogo dangos tipų: trapecinis skardinis profilis, klasikinė plieninė arba prilydoma stogo danga. Galiausiai belieka pasirinkti tik atsižvelgiant į stogo dangos išvaizdą.