Ne į temą

Komandos formavimas: vienas, du, trys link puikių rezultatų!

komandos formavimas

Išlaikyti malonią atmosferą darbe yra kur kas sudėtingiau nei galėjote pagalvoti. Natūralu, kad kasdien kyla patys įvairiausi pykčiai, kurie gali būti žalingi įmonei. Deja, kai niekas su jais nesusitvarko – nelieka nieko kito kaip tik stebėti krentančius įmonės rezultatus. Juk laimingas darbuotojas turi tiesioginį santykį su pelnu.

Komandos formavimas yra svarbi kiekvienos darbovietės dalis. Tiksliau, turėtų būti, kadangi nemažai vadovų vis dar galvoja, kad neverta investuoti į tokius seminarus, kurių metu mokoma geriau pažinti savo komandą ir tuo pačiu dirbti kartu vardan geresnių rezultatų.

Komandos formavimo ypatumai

Neturint patirties suformuoti komandą vieningai siekti tų pačių rezultatų nepavyks. Juolab, pati komanda taip pat nesusiburs, kadangi joje veikia atskiri žmonės, individai, kurie yra labai skirtingi ir nevienodai supranta, kodėl reikia būti komandos dalimi ir kaip pritapti prie kitų.

Dažniausiai itin daug dėmesio skiriama intravertams, kurie sunkiai prisitaiko prie komandos ir kuriems reikia padėti susidraugauti su kitais. Visgi, vieningi žaidimai yra naudingi ir dažnai padeda sunaikinti visas kliūtis.

Kaip paskatinti komandą dirbti našiau?

Komandos formavimas yra ilgas darbas ir vieno susitikimo metu neįmanoma pakeisti nuostatų, kurios tuo metu jau egzistuoja komandoje. Kuo vėliau kreipsitės į atsakingus asmenis – tuo sunkiau bus viską pakeisti ir tuo sunkiau bus vėl suvienyti visus žmones dirbti vardan vieningo rezultato.

Visgi, po kelių susitikimų dažniausiai pamatomi akivaizdūs rezultatai. Galiausiai, lyderis paprasčiausiai nori suprasti, kokiomis priemonėmis galima siekti tų rezultatų. Jas žinant kur kas paprasčiau valdysite komandą.

  • Labai svarbu nuolatos girti komandos narius, tiek kiekvieną individualiai, tiek visus, kaip komandą, kuri siekia tų pačių rezultatų. Piniginis motyvavimas neveikia taip gerai, kaip pagyros, kurios yra reikalingos kiekvienam žmogui.

  • Žinoma, tuo pačiu labai naudinga, kai kiekvienas asmuo tiksliai žino, kokios yra jo pareigos tam tikroje organizacijoje. Tuomet jis kur kas paprasčiau galima nuspręsti, ką reikia daryti, kad asmens indėlis į įmonės veiklą būtų pamatytas.

  • Žinoma, naudinga, kai visi komandos nariai pažįsta vieni kitus ir tuo pačiu yra palaikomi ne tik darbiniai santykiai. Tam puikiai tinka pačios įvairiausios išvykos, kurių metu darbuotojai pamato, kad yra labai panašūs ir net tampa draugais.

Ar reikia formuoti komandą?

Vieningas komandos darbas vardan konkretaus tikslo (kurį būtina įvardyti) garantuoja ir kur kas geresnius rezultatus. Labai liūdna, kad daugelis darbuotojų nesijaučia komandos dalimi ir paprasčiausiai galvoja, kad galbūt jis net nėra reikalingas. Deja, tokiu atveju asmuo ne taip stengiasi, dažniausiai jo motyvacija dirbti yra kur kas mažesnė.

Juolab, ne visi darbuotojai žino, koks yra jų tikslas ir net kokia tiksliai įmonės pozicija. O tai yra labai svarbu, kadangi tik žinodami ko siekia darbuotojai gali dirbti ir bandyti tai pasiekti.

Kuomet komanda vieningai siekia tų pačių rezultatų – po labai trumpo laiko pamatysite akivaizdžiai pagerėjusius verslo rezultatus. Kuo anksčiau pradėsite investuoti į savo kolektyvą – tuo geresnių rezultatų pavyks pasiekti.

Pranokite savo lūkesčius!