Nors Londonas mums įprastas kaip darbo miestas, na arba bent jau giminių ir draugų antrieji namai, tačiau vis dar yra ir tokių, kurie skrenda į šį miestą tiesiog pakeliauti. Nors emigrantų sukurtas įvaizdis apie Didžiosios Britanijos sostinę dažnam nukreipia mintis apie atostogas Londoną kur nors į šoną, vis tik pamatyti šį miestą tikrai verta. Tai didžiulis, daugiamilijoninis miestas, su savo ritmu, savo nuolatiniu šurmulio, savo modernia ir istorine puse. Čia galime rasti ir rytų europiečių kvartalus, kaip paradoksalu – dažniausiai rytų Londone – ir kinų kvartalus, kurie sukelia tikro apsilankymo Kinijoje įspūdį. Verslo centrai Londone išties įspūdingi, kaip ir turtingųjų kvartalai, į kuriuos ne visada taip paprasta patekti. Ir kuriais, dera pasakyti, retas turistas ir domisi. Be abejo, labiausiai lankoma yra centrinė Londono dalis, garsusis viduramžių senamiestis su didingais pastatais, pilimis, gatvėmis ir tiltais. Apie Londono tauerį (Tower of London) žino kiekvienas, kaip ir apie Big Beną ar garsiuosius Londono dviaukščius autobusus. Tačiau šį kartą persikelkime į kiek įvairesnį pasaulį pačiame Londone, tai yra į jo muziejus, kurie pasižymi ir įspūdingu dydžiu, ir nuostabiomis kolekcijomis.
Tiesą sakant, muziejų lankymas Londone dažniausiai prasideda toli gražu ne pirmą pažinties su šiuo miestu dieną. Ypač tiems, kurie tikrai nori pažintį šį miestą, jo, o kartu ir Anglijos bei visos Didžiosios Britanijos istoriją. Nes muziejai, kokie jie įdomūs bebūtų, dažniausiai nukrypsta į kur kas platesnį pasaulį. Žinoma, daug kas ten eina vien dėl to, jog nemokamai galima pamatyti tikrai įspūdingų dalykų. Tikrai taip – visiškai nemokamai. Visuose didžiausiuose Londono muziejuose. Su garsiausiomis kolekcijomis, žinomomis visame pasaulyje.
Tad kokie gi tie Londono muziejai ir ko ten tikėtis? Pradėkime nuo to, jog jie tikrai visokie. Populiariausių muziejų Londone yra ir gamtos istorijos muziejus, nelabai ką bendro turintis su pačia Anglija, tačiau parodantis ir tikrus dinozaurų kaulus bei leidžiantis patiems pajusti žemės drebėjimą. Ne ką mažiau lankomas ir Britų muziejus, vėl gi dėmesį prikaustantis ne tiek Didžiosios Britanijos, kiek kone visų žinomų didžiųjų civilizacijų artefaktais. Ir antikiniai indai, ir Rozetės akmuo, ir tikros Egipto mumijos čia tenkina žmonių smalsumą. Mokslo muziejuje, kuris vėl gi yra nemokamas, galima susipažinti su mokslo istorija, pamatyti pirmąsias garo mašinas ir netgi suprasti jų veikimo principą. Meno mėgėjų Londone laukia ir didžiulė Nacionalinė galerija bei Šiuolaikinio meno centras. Na o norintiems pasigilinti į pačio Londoną bei Anglijos istoriją reiktų aplankyti jau minėtą Tauerio pilį ir pamatyti joje įrengtas ekspozicijas.
Kas bendra didiesiems Londono muziejams? Ogi tai, jog jie tikrai didžiuliai. Kelių aukštų pastatai, turintis dešimtis kambarių, suskirstytų pagal įvairias temas ir rodantys tūkstančius eksponatų. Jeigu esate bent kiek smalsus ir mėgstantis pasigilinti į jums naujus dalykus, reikėtų kiekvienam muziejui skirti po visą dieną – tik tuomet spėsite atidžiau apžiūrėti ekspozicijas ir perskaityti jų aprašus. Tačiau verta čia užsukti ir trumpam, vos valandai, kad patirtumėte tą didybę ir būtinai norėtumėte sugrįžti.