Baidariuagentura.lt
Laisvalaikis

Tinkamiausią baidarių maršrutą jums padės pasirinkti Baidariuagentura.lt

Pastaraisiais metais žygiai baidarėmis nepaprastai išpopuliarėjo. Pasiūla ir pasirinkimas pats įvairiausias – galite rinktis ilgas arba trumpas trasas, vienos arba kelių dienų žygius, sudėtingus arba paprastus maršrutus, netgi keliauti įvairiausiu metu: tokie žygiai organizuojami beveik visais metų laikais, be to, galite rinktis ne tik dienos žygius, bet galite plaukti net ir naktį.

Jeigu baidarėmis rengiatės plaukti pirmą kartą, turėtumėte rinktis ne per ilgą ir ne ypač sudėtingą maršrutą – pirmą kartą nevertėtų persistengti, juk savo jėgas dar tik išbandysite. Tad jums puikiausiai tiks vienos dienos kelionė, galite plaukti Žeimena, Minija arba Merkiu – tai puikūs pasirinkimai pradedantiesiems.

Suprantama, jeigu baidare ruošiatės plaukti jau ne pirmą kartą, tuomet galite rinktis ilgesnius, 2-4 dienų maršrutus. Tokios kelionės iš tiesų labai smagios, nuplaukę vienos dienos atstumą, galite įsikurti stovyklavietėje arba sodyboje, tik nepamirškite jos rezervuoti iš anksto. Vieną dieną paprastai siūloma plaukti apie 20 kilometrų. Tačiau numatomu maršrutu visada pasidomėkite iš anksto – ar plauksite tik upe, ar ir ežeru ir pan. Plaukti sraunia upe yra paprasčiau nei ramiu ežero vandeniu, nes pirmuoju atveju tenka įdėti mažiau pastangų. Apskritai, jeigu norite mažiau dirbti rankomis – rinkitės sraunesnes upes.

Tik prieš rinkdamiesi ilgesnį maršrutą, visuomet pagalvokite, ar jis jums nenusibos. Pirma diena plaukiant baidarėmis būna labai smagi, tačiau trečia arba ketvirta diena jau gali varginti. Tokius maršrutus paprastai gali atlaikyti tik tie, kam būti gamtoje yra tikras malonumas. Jeigu ieškote nuotykių – tuomet pamąstykite apie tokias trasas, kuriose pasitaiko kliūčių ir jums netgi gali tekti išlipti iš baidarės, kad jas įveiktumėte. Visais atvejais, rinkdamiesi baidarių maršrutą, įvertinkite, kokį atstumą galėsite įveikti, ar jums nepabos ilgai plaukti ir pan. Visą jus dominančią ir reikalingą informaciją apie baidarių maršrutus galite rasti internete, o tinkamiausią informaciją jums suteiks profesionalai, turintys darbo šioje srityje patirties, pavyzdžiui, Baidariuagentura.lt.

Ir atminkite, kad iškylauti baidarėmis gali nebūtinai tik tie, kurie moka plaukti. Nuomodamiesi baidares, kiekvienas gaus gelbėjimo liemenę, nors, tiesą sakant, jų prireikia labai retai, nes plaukiama ne tokiose giliose upėse, kad išvirtę iš vandenį, pultumėte į paniką ir pradėtumėte skęsti.