Dabar yra tokie laikai, kai dauguma žmonių gyvena miestuose ir tas skaičius vis didėja ir didėja. Žinoma, yra ir nemažai tokių, kurie keliasi iš miestų į kaimus, vienkiemius gyventi, tačiau visgi didžioji dalis mūsų gyvena miestuose ir vis labiau atitolsta nuo gamtos, vis mažiau ją pažįsta. Į mišką atvažiuojama pabūti gamtoje pasileidus radiją ar muziką iš automobilio. Tačiau nedaug iš mūsų mato miške daugiau nei medžius ir samanas. Miške yra gausu gėrybių, kurias galima panaudoti ant mūsų stalo. Tai grybai, uogos, riešutai, įvairios šaknys, gilės, net lapai ir žievė. Miške – labai daug gėrybių, kurias galima rinkti ir taip turtinti savo stalą ir organizmą.
Daug miško gėrybių galima valgyti tiesiog iš karto. Pavyzdžiui, uogos ar riešutai. Uogas tiesiog nusiskiname ir valgome. Ar tai būtų mėlynės, žemuogės, bruknės, vaivorai, gervuogės, šaltalankiai ar kitos valgomos uogos. Jas galima tiesiog skinti ir dėti tiesiog į burną. Žinoma, galima prisirinkti jų ir daugiau ir, kad ir tame pačiame miške, ant laužo išvirti mėlynių kompoto. Tik nepamirškite daugiau cukraus pasiimti, kad toks gėrimas nebūtų per rūgštus. Riešutai – taip pat kone iš karto valgomas produktas. Tiesa, juos reikės išlukštenti. Riešutus renkame rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais. Iš tiesų, lazdyno riešutų derlius Lietuvos miškuose nebūna didelis. Na padidėja jis maždaug kas šešis metus, tą galima pastebėti ir padidėjusiu riešutinių – tokių paukščių, skaičiumi. Joms itin patinka riešutai, tad jos čia ir užsilaiko ilgėliau.
Grybai – itin populiarus produktas rudens metu. Tiesa, grybai renkami ir pavasarį – bobaausiai, tačiau didžiausia jų dalis surenkama rudenį. Tuo metu miškai tiesiog knibždėte knibžda grybautojų. Prisijunkime ir mes! Baravykai, voveraitės, kazlėkai, kalpokai, paberžiai – gausybė grybų rūšių laukia miškuose. Grybus galima rinkti ir pavirus valgyti. Daugumą grybų užtenka virti 20 minučių ir tada juos galima valgyti arba dar pakepinti. Dalį grybų galima džiovinti, ypač baravykus. Dažnai tas daroma ne itin aukštoj temperatūroj, orkaitėse, vėdinant. Grybus galima ir marinuoti. Tuomet jie puikiai tiks ant Kūčių stalo prie silkės ar kitų patiekalų.
Be šių gėrybių miške gausu ir kitų, ne tokių populiarių. Daugelio medžių ir krūmų dalys naudojamos liaudies medicinoje. O iš, pavyzdžiui, gilių galima net ir kavos išsivirti. Tiesiog reikia pažinti gamtą ir mokėti susirinkti tai, ką ji mums duoda.