Mobilųjį telefoną šiais laikais turi kone ir mažiausias vaikas. Be mobiliųjų telefonų daugumai šiuolaikinio pasaulio žmonių būtų tiesiog neįmanoma įsivaizduoti savo gyvenimo. Ypač jei kalbame išmaniuosius mobilius telefonus. Juose turite daugybę nuotraukų, milžiniškus kiekius asmeninės informacijos, telefonų numerius, jais naudojamės, kuomet reikia sužinoti autobusą grafiką, pasitikrinti elektroninį paštą ar rasti kelią atostogaujant užsienyje. Ar šiuolaikinis jaunas žmogus galėtų išsiversti be išmaniojo? Iš tiesų, mobilūs neišmanieji telefonai dar nėra visiški dinozaurai, tai yra, visai išnykę, tuo galite įsitikinti atsidarę šią nuorodą: https://www.b-a.eu/c1783/Mobilus-telefonai. Pamatysite, kad šiais laikais dar daug siūloma paprastų telefonų su mygtukais ir mažu ekranėliu. Tačiau, ką su tokiu telefonu veikti? Ogi skambinti! Paprastų mobilių telefonų akumuliatorius jums tarnaus gerokai ilgiau, nei išmaniojo. Tokį telefoną nebus gaila pamesti, jis lengviau tilps į kišenę. Ir kaip bebūtų keista – tokie telefonai dar vis plačiai naudojami.
Tačiau jaunam žmogui vis tiek reikia išmanaus mobiliojo telefono. Jų įvairenybė yra išties didelė, tad telefono rinkimasis gali būti gana didelis galvosūkis, ypač jei jus riboja biudžetas. Žinoma, nemažai žmonių renkasi tarp iPhone ir Samsung. Tačiau tai, toli gražu, nėra vieninteliai du pasirinkimai. Svarbiausia yra ne gamintojas, o telefono parametrai.
Jei renkatės mobilųjį telefoną, pirmiausia nuspręskite, kokia operacinė sistema jums priimtinesnė. Šiuo metu rinkoje lyderiauja trys pagrindinės operacinės sistemos ir visos jos turi tiek pliusų tiek minusų. Dažniausiai renkamasi pagal tai, prie kokios sistemos vartotojas yra pripratęs. Tačiau niekada nėra vėlu išbandyti ir šitą naujo – o gal patiks?
Ne ką mažiau svarbūs telefono parametrai yra procesorius ir laikinosios atminties kiekis. Dalinai procesoriaus galią nusako jo branduolių skaičius. Šiais laikais verta žiūrėti į telefonus su 6 – 10 branduolių procesoriais. Kuo daugiau branduolių, tuo procesorius yra greitesnis, tuo pačiu ir brangesnis. Laikinoji atmintis skaičiuojama gigabaitais ir kuo jos daugiau, tuo greičiau ir tolygiau veiks jūsų mobilusis telefonas.
Taip pat svarbus ir telefono ekrano dydis. Jis matuojamas coliais. Didelis ekranas svarbus norint peržiūrėti nuotraukas, vaizdo įrašus. Tačiau didelio ekrano minusas yra tas, jog tokį didžiulį telefoną gali būti tiesiog nepatogu laikyti, ypač kai skambinate. Nuspręskite, kokiais tikslais dažniau naudosite išmanųjį telefoną ir tai padės apsispręsti dėl jo dydžio.
Visi šiuolaikiniai mobilūs telefonai čia turi GPS funkciją. Tačiau verta žinoti, jog kai kurių telefonų GPS funkcija veikia tiksliau ir telefono buvimo vieta randama greičiau. Tai priklauso ir nuo to, ar telefonai gali nustatyti savo vietą, naudodamasis mobiliojo ryšio bokštais bei nuo to, ar telefonai palaiko rusiškus palydovus. Pirmoji funkcija vadinama A-GPS, o antroji – GLONASS. Jei jūsų koordinačių tikslumas ir navigacija jums yra svarbūs, atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus, kai rinksitės išmanųjį telefoną.