Olesiundas
Pasaulis

Netradiciniai maršrutai

OlesiundasApie tradicines atostogas pietų kraštuose kalba visi. Palmė, jūra, smėlis, skėtis ir koks kokteilis. Ir štai jau deginamės bei džiaugiamės pasauliu. Tačiau būkime atviri – kartais ir vieno karto pasyvių atostogų užtenka, kad kitą kartą jau norėtųsi gerokai daugiau: ir pažinimo, ir atradimų, ir naujų patirčių bei šiaip gyvenimiško įkvėpimo. Visokius tokius dalykus, labai pasistengus, galima patirti ir eiliniame pietų kurorte, tačiau kur kas paprasčiau atostogoms pasirinkus kokią nors visai netradicinę kryptį, pavyzdžiui Norvegiją. Ir, pavyzdžiui, kokį nedidelį jos miestelį, prie jūros ar net saloje, nuolat apniktą blogų orų. Puikus po pavyzdys – Olesiundas.

Šis miestas yra vakarinėje Norvegijos dalyje, gerokai šiauriau nuo geriau žinomų Bergeno ar Stavangerio. Pasklidęs tarp salų ir pusiasalių, savo oro uosto taką išasfaltavęs dar kitoje saloje, Olesiundas tampa gana populiaru turistų traukos centru. Ir turbūt pagrinde dėl to, jog į šio miesto oro uostą, esantį atokioje Norvegijos saloje, nusprendė skraidyti Europoje gerai žinomos pigiosios avialinijos. Skraido jos čia ir iš Lietuvos, tad ir mums patekti į šį miestą ir greita, ir pigu, ir paprasta.

O jau atskridus į tokį, galima sakyti, užkampį, įspūdžiai neabejotinai skirsis nuo viešnagės populiariame pietų kurorte. Čia nebus aktyviai savo prekes ar paslaugas siūlančių turkų ar egiptiečių, nesirikiuos skėčiai pajūryje, nebus gausybės suvenyrų kioskų. Čia jus pasitiks daug gamtos, jūros, uolų. Pasitiks jus, greičiausiai, ir gan stiprus vėjas, beveik nuolat vėdinantis Olesiundo gatves. Dažna šiame mieste ir lyja, o žiemą krenta šlapdriba. Iš pirmo žvilgsnio – nieko labai malonaus, tačiau juk būtent tai ir yra pirmas ženklas, kad patirsite kažką neįprasto, kad galų gale pavyks ką nors atrasti.

Tai žvejų miestas, vienas pagrindinių Norvegijos žvejybos ir žuvies apdirbimo centrų. Tad nieko keisto, jog dažnai pažintis su Olesiundu prasideda nuo žvejybos muziejaus. Kuris, beje, įsikūręs visai prie pat vandens. Na, būtų keista, jei būtų kitaip. Čia keliauti verta ir tiems, kurie domisi architektūra. Prieš kiek daugiau šimtą metų miestas buvo sudegęs ir atstatytas iš pagrindų, tad pasižymi taisyklingumu, įdomiu, vienodu stiliumi. Tačiau tikrai ne monotonišku, jau turbūt vien dėl to, jog pats miestas nėra didelis. Olesiundas – puiki kryptis taupiems keliautojams, norintiems pabūti ir mieste, ir gamtoje, patirti visai kitokius įspūdžius nei pietų kurorte ar tiesiog pailsėti ir nusiraminti norvegiškai šiaurietiško mentaliteto auroje.