Namai

O kokį augintinį pasirinksite jūs?

Šiandien bene kiekvienuose namuose galime rasti augintinį. Dažniausiai tai būna šuo arba katė. Būtent šie gyvūnai yra pasirenkami dažniausiai. Šuo – dėl savo draugiškumo ir prieraišumo, o katė – dėl mielumo, švelnumo ir lengvesnės priežiūros. Todėl jei šiuo metu svarstote, kuris augintinis jūsų šeimoje būtų tinkamiausias, padėsime jums lengviau apsispręsti.

Britu trumpaplaukiaiPirmiausia, jei jūs gyvenate pakankamai nedideliame būste ir jūsų šeimą sudaro bent trys žmonės, vargu ar didelis šuo jums būtų tinkamas ir nesukeltų diskomforto (ką jau kalbėti ir apie jo paties gyvenimo kokybę), todėl pastaruoju atveju puikiai tiktų katė, kuri lengviau prisitaiko įvairaus dydžio erdvėse ir tai joms nesukelia pernelyg didelių nepatogumų.

Kita vertus, nepamirškite, kad kiekviena katė yra skirtinga, todėl jei nusprendžiate, kad jūsų naujuoju augintiniu galėtų tapti katė, pagalvokite, kuri veislė jums galėtų tikti geriausiai. Pavyzdžiui, galbūt tai gali būti Britu trumpaplaukiai, o gal Skotu nulepausis? Kačių veislių yra daugybė, todėl tereikia peržiūrėti jų aprašymus, o tuomet sudarius labiausiai patikusių kačių veislių sąrašą, pasidomėti kačių augintojų atsiliepimais ir patarimais.

Be abejo, kiekvieną atsiliepimą vertinkite kritiškai. Neretai dauguma atsiliepimų būna subjektyvūs, todėl gali neatspindėti tikrosios situacijos. Kad ir kaip bebūtų, visada atsižvelkite ir į savo keliamus reikalavimus. Galbūt norite ramios ir draugiškos katės, kuri dažnai laiką leistų kuo arčiau jūsų, o gal priešingai – didžiulis prieraišumas jums nėra priimtinas, todėl norite individualesnės katės, kuri mėgtų didžiąją laiko dalį leisti viena? Kiekvieno vartotojo lūkesčiai yra labai skirtingi, todėl ir pasirinkimai nėra vienodi.

Taigi, kai išsirinksite kačių veislę ir įsigysite savo pirmąją katę, būtinai tinkamai pasirūpinkite kiekviena jos priežiūrai svarbia detale, t.y. gyvenimo sąlygomis, subalansuota mityba, kailio priežiūra, vitaminais (jei tai rekomenduoja veisėjai ar veterinarai), skiepais ir kt. Visa tai ilgins jūsų katės gyvenimo trukmę, leis jai gyventi sveiką ir pilnavertį gyvenimą, suteiks reikiamų jėgų bei padės tinkamai vystytis. Nors pradžioje jums gali kilti daug įvairių klausimų, visuomet atsakymus galėsite gauti kreipdamiesi į veisėjus, veterinarus ar konkrečios kačių veislės entuziastus.