Finansai,  Ne į temą

Paskola internetu: išdavimo procesas paprastas, tačiau reikalavimai – griežti

kreditai

Žmonių pasąmonėje paskolos įprastai siejasi su ilgais „kryžiaus keliais“ laukiant eilėje, pildant įvairius dokumentus bei kantriai laukiant kreditoriaus sprendimo. Tie, kuriems yra tekę susidurti su greitosiomis paskolomis, gali paliudyti, jog šių pavadinimas tikrai ne „iš piršto“ laužtas. Kai pasirenkama paskola internetu, nereikia net kojos iš namų žengti, o pinigai, tarsi burtų lazdele mostelėjus, kaip mat atsiduria asmeninėje banko sąskaitoje. Ne ką ilgiau nei paskolos paraiškos pildymas internetu trunka ir vizitas į paskolos bendrovės biurą ar tarpininkų būstinę. Tiesa, pamiršome paminėti vieną smulkmeną – paskola gali būti išduodama tik asmenims, išpildantiems kredito gavėjo keliamus reikalavimus.

Pagrindiniai reikalavimai, pagal kuriuos „atsijojami“ kreditą gauti norintys asmenys, yra visiškai paprasti:

  • amžiaus cenzas;
  • Lietuvos pilietybė arba leidimas nuolat gyventi šalyje;
  • pastoviai gaunamos mėnesinės pajamos, atitinkantys nustatytą dydį (kažkokiu būdu paskolą grąžinti juk reikia);
  • „švari“ finansinė istorija (nėra nepadengtų paskolų ar įsiskolinimų trečiosioms šalims).

Minėti reikalavimai daliai asmenų, kuriuos domina paskola internetu, yra neįveikiami. Natūralu, jog šie, gavę neigiamą atsakymą iš kreditoriaus, patiria nusivylimą ar net pyktį. Ir visiškai be reikalo. Kriterijai asmenims, norintiems gauti greitąsias paskolas, nustatyti ne veltui. Tai – tarsi kredito teikėjų apsauga  nuo laiku finansinių įsipareigojimų nevykdančių klientų. Žvelgiant iš kitos pusės, tai – užbėgimas už akių galimoms rimtesnėms finansinėms bėdoms, su kurioms gali susidurti asmuo, laikui negrąžinantis skolos.

Aišku, kiekvienas tikriausiai žinome ne vieną atvejį, kai žmogus atitinka visus nustatytus reikalavimus, paskola internetu šiam yra sėkmingai išduodama, o tada…problemos prasideda. Nors, atsižvelgiant į teoriškai gaunamas pajamas, pastarųjų turėtų pakakti ir paskolos grąžinimui, ir pragyvenimui, praktiškai to įgyvendinti nepavyksta. Tai – žmogaus nesugebėjimas tvarkytis su finansais, kuriam užbėgti už akių nėra pajėgūs formalūs reikalavimai. Blogiausia, ką gali padaryti žmogus kurį „smaugia“ turima paskola internetu – sėdėti ir nieko nedaryti. Paskolų bendrovės ragina klientus, susidūrusius su problemomis grąžinant paskolą, nedelsiant į juos kreiptis. Yra net keletas problemos sprendimų variantų – paskolos grąžinimo termino atidėjimas, paskolos įmokų mažinimas pratęsiant paskolos laikotarpį ar paskolos refinansavimas.