Auto-moto

Planuotos ir neplanuotos išlaidos remontuojant automobilį

autoservisasDažnai sakoma „turi automobilį – turi ir problemą“. Taip, kaip ir visi kiti daiktai mūsų gyvenime, automobilis reikalauja priežiūros, remonto, kitaip tariant mes patiriame išlaidas. Tačiau ar jos planuotos ar neplanuotos priklauso tik nuo mūsų pačių. Norime straipsnį pradėti viena istorija, kurią pasakoja jauna vairuotoja Viktorija.

„Kai mano automobilis pradėjo skleisti keistą garsą paklausiau labiau išmanančių kolegų kas tai galėtų būti. Greitai sulaukiau atsakymo, jog nusidėvėjo stabdžių kaladėlės. Nuvykus į autoservisą greitai sužinojau kainą – mano automobiliui pakeitimas kainuoja 600 Lt. Tuo metu tokios sumos neturėjau, tad nusprendžiau remontą kelioms dienoms atidėti. Kelios dienos virto keliais mėnesiais. Kadangi mašinoje garsiai klausau muzikos, skleidžiamo šaižaus garso negirdžiu, o stabdžiai veikia, tad vis rasdavau pasiteisinimą kodėl nenuvykstu į autoservisą. Iki to ryto… Išvažinėjau iš savo rajono, slinkome normaliu greičiu pakankamai didelė automobilių kolona. Staiga priešais mane važiavęs automobilis sustojo. Aš spaudžiu stabdžio pedalą, o jis… tarsi sulėtinta reakcija stabdyti pradėjo kai priekyje stovėjęs automobilis buvo jau visai šalia. Bum! Atsitrenkiau. Viskas vyko kaip per sapną, o pažadino košmaras – mašina autoservise, o meistras sako remonto kainą – 2000 Lt. Ir prideda: „stabdžiai jau gerai suvaryti“. Taigi, pamoką išmokau skaudžiausiu būdu.“

Viktorijos planuotos išlaidos būtų buvusios 600 Lt ir didelė tikimybė, jog ji nebūtų sukėlusi avarijos. Tuo tarpu dabar neplanuotos išlaidos yra tris kart didesnės. Tai gera pamoka ne tik jaunai vairuotojai, bet ir jums – reguliarus automobilio remontas, priežiūra, autodiagnostika padeda išvengti didesnių ir nepageidaujamų išlaidų. Taupyti negalima, nes automobiliu ne tik keliaujame, jame taip pat turime jaustis saugūs, o tokie galime būti tik techniškai tvarkingame automobilyje.