Paslaugos

Straipsnių katalogai ir jų turinys

Straipsnių katalogai – tai savotiškos internetinės tekstų talpyklos. Tikslų apibrėžimą sugalvoti nelengva, kadangi patys katalogai būna nevienodi. Vieni jų mažesni, tad verti „leidinuko“ pavadinimo, kiti kone grandioziniai, kilę iš kokių nors tinklaraščių. Visgi visus juos vienija tokios frazės kaip „SEO“, „nuorodos“, „turinys“ ir pan.

Nors straipsnių kataloguose ir talpinami įvairūs tekstai, jie nelyginami su naujienų portalais ar vienai tematikai skirtomis internetinėmis svetainėmis. Su didžiausiais naujienų portalais katalogai lygiuotis negali dėl turinio atnaujinimo greičio – seo straipsnių katalogai keliais straipsniais per dieną „nepamaloninami“. Kitas aspektas yra pats turinys. Naujienos yra naujienos, o SEO straipsniai yra… toks žanras, kuriam reikėtų visos atskiros pastraipos.

Taigi kas yras tie SEO straipsniai, karaliaujantys kataloguose? Tai tekstai, kurių apimtis dažniausiai būna 300 žodžių. Šis skaičius yra vidurkis, tačiau pasitaiko ir kitokių variantų. Tokių tekstų esme daugelis laiko raktinių žodžių paminėjimą. Vis dėlto šis principas neretai iškreipiamas. Kai stengiamasi įtikti paieškos sistemoms, imama ir pridedama raktažodžių visur, kur tik įmanoma. Ar tai gerai? Ne, nes tekstas pavirsta nenatūraliu ir tiesiog niekingu. Ši problema dažniausiai lydi pradedančiuosius rašytojus. Ne mažiau svarbu SEO straipsnyje yra nuorodos, vedančios į tam tikros paslaugos tiekėjo puslapį. Taigi šie tekstai labai naudingi siekiant plėsti bet kokį verslą, skleisti informaciją apie prekes ar paslaugas.

Yra nuomonių, jog seo straipsnių katalogai prikimšti šlamšto. Su tokiu požiūriu galima sutikti, tačiau taip pat galima jai prieštarauti. Kokybė priklauso nuo jau minėtos rašytojo patirties. Labai svarbu ir suvokimas, apie ką eina kalba. Jei rašytojui vyrui tektų tema apie nagų priauginimą, rezultatas tikriausiai būtų įdomus… Moteriai rašyti apie variklių remontą dažniausiai irgi neįprasta.

Viena ryški ypatybė, kuria pasižymi straipsnių katalogai, yra pavadinimai. Kad ir kaip keista, bet dažniausiai jie visai nesisieja su talpinamu turiniu. Paieškos sistemoms svarbu, kad tinklalapis būtų optimizuotas, o kaip jis vadinasi, nėra reikšmės. Tai tik į naudą puslapių savininkams, mat šiems lengviau svetainę paversti straipsnių katalogu.