veido depiliacija
Sveikata

Plaukų šalinimas lazeriu. Kada to reikėtų vengti?

Ligos bruožas yra laipsniškas mikrocirkuliacijos pažeidimas, organizmo apsaugos ir audinių gebėjimo atsinaujinti sumažėjimas. Jei sveikas žmogus neturi odos pažeidimų, diabetikams gali išsivystyti komplikacijų, kurias reikia gydyti chirurginėje ligoninėje.

Taigi prieš atliekant kojų, pažastų ar veido depiliaciją reikia būtinai pasidomėti ar nesergate viena iš išvardyta liga arba turite kitą sutrikimą.

Kauno depiliacijos paslaugos

Depiliacijos salonas Kaune Depiliacijos centras 

Ar esate neščia?

Niekas niekada netyrė, ar nėščiosioms kenkia plaukų šalinimas lazeriu ir nesiaiškino, kiek tai gali pakenkti vaisiui. Šiuo atžvilgiu paprasti lazerio terapeutai nori nerizikuoti ir siūlo moterims po gimdymo apsilankyti plaukų šalinimo lazeriu centre.

Užsiregistruodamos plaukų šalinimo procedūrai, ne visos moterys gali žinoti apie nėštumo pradžią. Pažiūrėkime, koks pavojingas šiuo atveju gali būti pažastų plaukų šalinimas lazeriu. Medicinos literatūroje duomenų apie lazerio spinduliuotės poveikį besivystančiam vaisiui nėra. Greičiausiai neturėtumėte tikėtis neigiamų pasekmių, nes šviesos blyksniai neprasiskverbia giliau nei derma.

Odos bėrimas, piodermija

Herpetiniai odos bėrimai, piodermija yra rimta priežastis atidėti epiliaciją iki visiško pasveikimo, net jei skausmingų pažeidimų vietoje neplanuojamas lazerio poveikis. Bet koks odos pažeidimas gali paskatinti infekcijos plitimą ir apsunkinti jos gijimą.

Ar turite įbrėžimų ar įpjovimu?

Prieš seansą patariama itin atsargiai nuskusti plaukus veido, kojų, pažastų srityje, nes įbrėžimai ir įpjovimai į šviesos blyksnius reaguos daug aktyviau nei nepažeista oda. Šiose vietose gali atsirasti nudegimų, o skausmas bus gana stiprus.

Infekcijos organizme

Peršalus geriau likti namuose su temperatūra, net jei tai banali ARVI. Bet kokia infekcija organizme padidina imuninės sistemos įtampą, todėl papildomas stresas dėl plaukų šalinimo lazeriu gali žymiai padidinti komplikacijų tikimybę.

Po deginimosi geriau palaukti 14 dienų

Aktyvi saulė pažeidžia odą, net jei nėra matomų nudegimų ir paraudimo, tačiau yra gražus, tolygus įdegis. Po apsilankymo paplūdimyje būtina leisti odai atsigauti bent 14 dienų. Tada galite be apribojimų atlikti plaukų šalinimą lazeriu.

Tiesą sakant, kontraindikacijų sąrašas yra daug platesnis. Kad pažastų plaukų šalinimas lazeriu nepakenktų organizmui, geriau informuoti gydytoją apie visas esamas ligas, taip pat apie vaistus, kuriuos vartojote per mėnesį.

Diskomforto laipsnį seanso metu

Skausmo lygį lemia daugybė veiksnių, iš kurių kai kuriuos visiškai galime kontroliuoti:

  • Sąskaitos procedūra. Pirmoji procedūra visada būna pati skausmingiausia. Stori, gerai pigmentuoti plaukų kotai sugeria daug energijos, įkaista ir degdami intensyviai dega. Kuo plaukeliai tampa silpnesni, plonesni ir šviesesni, tuo mažiau diskomforto jie sukelia savininkams šalinant lazeriu.
  • Plaukų tipas. Šiurkštūs, stori, tamsūs plaukai sukelia stipresnį skausmą epiliacijos metu nei šviesūs ir ploni plaukai. Atsižvelgiant į tai, kad plaukeliai pažastyje yra šiurkštesni ir kietesni nei kitose kūno vietose, verta pasiruošti tam tikram diskomforto laipsniui. Laimei, daugeliu atvejų pakanka vietinio oro aušinimo, kad seansas išgyventų ramiai.
  • Pasiruošimas procedūrai. Dieną prieš apsilankymą plaukų šalinimo lazeriu klinikoje plaukus reikia nuskusti iki odos lygio. Jūs negalite palikti „kanapių”, kurių pašalinimas sunaudos papildomos energijos. Tai sumažins gydymo efektyvumą ir padidins diskomfortą.

Nereikia pamiršti, kad nuo to daugiausia priklauso, ar skausminga lazeriu daryti pažastų plaukų šalinimą, individualų žmogaus jautrumą skausmui. Moterims skausmo slenkstis yra didžiausias iškart pasibaigus mėnesinėms. Tačiau arčiau ciklo pabaigos vizito pas lazerio terapeutą geriau neplanuoti, nes net trumpą seansą išgyventi bus daug sunkiau nei įprastai.

Apibendrinant

Tikėtina, kad problemos yra susijusios su prastu plaukų šalinimo efektyvumu. Jau minėjome, kad pažasties sritis priklauso nuo hormonų. Nėščios moters organizmo hormonų pusiausvyros pokyčiai gimdymo metu ir po gimdymo gali lemti tai, kad plaukai, nepaisant atliktų seansų skaičiaus, ir toliau auga taip pat stipriai.

Šaltinis: epil.lt