rekuperatorius
Namai

Rekuperacija su šaldymo funkcija: ką svarbu žinoti?

Šiandien įvairūs prietaisai ir namų buitinė technika labai sparčiai skinasi kelią į technologijų aukštumas. Todėl jie atlieka vis daugiau ir daugiau papildomų funkcijų, tarsi dar pagerindamos mūsų buitį.

Tačiau tikriausiai visi esame girdėję posakį, kad kas tinka viskam, netinka niekam. Panašiai yra ir su pernelyg funkcijomis prikimšta technika, kuomet universalus 3in1 ar 5in1 daiktas nebesugeba tinkamai atlikti kai kurių funkcijų.

Rekuperacija ir vėsinimas – geras ar vis dėlto nevertas dėmesio pasirinkimas?

Rekuperatorius, kuris tuo pačiu gali atlikti ir vėsinimo funkciją, sukėlė gana didelį susidomėjimą. Taigi, apie tai ir pakalbėkime. Tiesa yra tokia, kad pats įrenginys vėsinimo funkcijos neatlieka. Rinkoje yra siūlomi kai kurių gamintojų rekuperatoriai, su kuriais gali būti komplektuojamas papildomas aktyvaus vėsinimo priedas. Jis yra jungiamas prie rekuperacinės sistemos.

Viskas skamba labai patraukliai ir atrodo, kad tai puikus sprendimas, siekiant sutaupyti išlaidų kondicionierių montavimui. Tačiau reikėtų būti atviriems ir pasakyti, kad tai nėra visai tas pats, kas kondicionierius. Šis priedas tik tam tikra dalimi atvėsina į patalpas patenkantį orą, tuo pačiu šilumą pašalindamas su šalinamu oru.

Pagrindiniai rekuperacijos su šaldymo funkcija trūkumai

Svarbu žinoti, kad tokia rekuperacinė vėdinimo sistema su papildoma vėsinimo funkcija yra brangesnė ir reikalauja papildomos priežiūros. Jai rekomenduojama naudoti antibakterinius ir geresnėmis termoizoliacinėmis savybėmis pasižyminčius ortakius. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis užima nemažai vietos.

Taipogi, esant itin dideliam šilumos išskyrimui vasaros metu, jis nėra toks efektyvus, kaip kondicionierius. Dar daugiau – patalpų vėsinimas pareikalauja didesnio oro kiekio nei reikalinga įprastam vėdinimui ir toks vėsinimas neužtikrina galimybės atšaldyti ir palaikyti norimą temperatūrą.

Taigi, kaip jau supratote, su tokia sistema sutaupyti tikriausiai nelabai pavyks nei finansine, nei vietos prasme. Todėl šiuo atveju tokią sistemą rekomenduojama rinktis tik labai gerai įvertinus situaciją ir aptarus šios sistemos efektyvumą su profesionalais. Jie ne tik atsakys, bet ir suprojektuos vėdinimo sistemą bei patars, koks įrenginys reikalingas jūsų konkrečiu atveju.