Paslaugos

Polinių gręžtinių pamatų įrengimas savo jėgomis

Pamatai yra namo pagrindas laikantis visas pastato konstrukcijų nuolatines ir kintamas apkrovas, jas perduodantis po pastatu esančiam gruntui. Yra nemažai pamatų tipų, kurie ypač skiriasi net kaimyninėse šalyse, tačiau Lietuvoje yra naudojami pagrindiniai trys pamatų tipai: juostiniai, gręžtiniai poliniai pamatai. Pastarieji pamatai šiuo metu yra ženkliai populiaresni ir plačiau naudojami bet kokio tipo pastatų statybose.

Tobulėjant statybinei technikai, statybų technologijai Lietuvoje prieš 10 metų atsirado galimybė įrenginėti polinius gręžtinius pamatus, šis pamatų tipas pasižymi ypač mažomis medžiagų sąnaudomis, mažais grunto kasimo darbais. Įrengiant polius jiems sunaudojama kur kas mažiau gelžbetonio požeminėje pamatų dalyje. Taip pat jiems nereikalingi dideli grunto kasimo darbai, taip yra sutaupoma nemažai lėšų pastato statybos pradžioje. Poliniai pamatai, arba dar vadinami gręžtiniai pamatai, yra įrengiami dviem pagrindiniais etapais:

Polių gręžimas ir įrengimas. Dažniausiai poliams naudojama mechanizuota technika, tai būtų ekskavatorius, mini krautuvas ar mini ekskavatorius. Atitinkamai pagal polių gyli ir dydį yra pasirenkama reikiama technika skylėms grunte išgręžti. Ypač lengvoms konstrukcijoms poliai gali būti gręžiami ir rankiniu būdu, tačiau turi būti palankus ir lengvas gruntas. Atlikus visus geodezinius ir geologinius tyrimus, nužymėjus būsimo pastato ašis, bei polių vietas sklype yra gręžiamos skylės grunte. Į jas dedami vientisi polių armatūros karkasai, vėliau skylės su armatūra užpilamos gamykliniu betonu, šis vibruojamas specialiu vibratoriumi. Poliniai pamatai daug kuo priklauso nuo polių įrengimo, tad visus darbus reikėtų atlikti kruopščiai ir tiksliai.

Antrasis etapas šių pamatų statyboje yra rostverko įrengimas. Rostverkas statomas ant jau įrengtų polių, kurių galuose paliekama išlindusi armatūra. Toliau seka pamatų klojinių rinkimas apie jau paruoštus rostverko armatūros karkasus, viskas užliejama monolitiniu betonu. Verta pažymėti, kad gręžtiniai pamatai ir poliniai pamatai turi būti įrengiami naudojant gamyklinį betoną, šis savo ruožtu turi būti vibruojamas.

Naudojant tinkamą pamatų įrengimo technologiją tvirtus pamatu gali įsirengti kiekvienas tinkamai pasiruošęs statybininkas. Savo ruožtu siūlome savo paslaugas, kurias atlieka savo srities profesionalai, kurie specializuojasi polinių ir gręžtinių pamatų liejimo darbuose.