automobilių nuoma
Auto-moto,  Paslaugos,  Transportas

Automobilių nuomos klaidos kurių reikėtų vengti

Kalbant apie automobilių nuomą ir šios paslaugos daug pasakyti tikrai nereikia. Jeigu vykstame kasdien į darbą ar norime kažkur išlėkti su savo giminaičiais ar draugais, ko gero geresnio varianto nei patogus vykimas automobiliu tikrai nėra.

Tiesa, prieš išsirenkant automobilių nuomą būtina atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius dalykus. Jeigu neatkreipsime dėmesio į tai kaip nuomosimės, neretai galime pridaryti ir visai kvailų klaidų.

Tam, kad automobilių nuoma būtų geromis sąlygomis, reikia žinoti kokių dalykų verčiau nedaryti. Todėl, šiame straipsnyje mes aptarsime pagrindines vietas ties kuriomis žmonės klysta ir kaip jų išvengti.

Neapsidraudimas užsieniui

Faktas, jog kuomet nuomojamės automobilį, labai dažnai tai darome su tikslu važiuoti kelionei į užsienį. Įprasto privalomo draudimo ar KASKO Lietuvoje tikrai pilnai užtenka, tačiau vykstant į svetimą šalį kur galioja visiškai kitokios eismo taisyklės gali būti pakankamai nesaugu, todėl papildoma apsauga gėdos čia tikrai nepridarys.

Kai kurios įmonės jau iškart pasiūlys su automobilių įsigyti papildomą draudiminę apsaugą užsienio šalyje, ar tai būtų pagalba automobilius sugedus ir panašiai. Todėl susiraskite tokį variantą kurį pasirinkus jums nebus rūpesčių atsiradus netikėtai bėdai.

Pasirinkimas nuomotis ne Lietuvoje

Jeigu automobilis reikalingas Lietuvoje, tuomet rinktis didžiuosiuose miestuose geriausia. Pavyzdžiui automobilių nuoma Kaune arba Vilniuje turės didžiausia pasirinkimą. 

Dažnai pasitaiko žmonės nusprendžia nuomotis automobilį pačioje užsienio šalyje, todėl dėl tokių variantų reikėtų pagalvoti dukart. Paprastai užsienio šalyse nuoma kainuoja žymiai daugiau nei čia Lietuvoje. Todėl mūsų šalį pasirinkti yra žymiai geriau jei nesinori „išmesti pinigų į balą“.

Nuoma užsienyje jums turėtų tikti, tik tuo atveju, jeigu į šalį planujate skristi lėktuvu, o automobilį planuojate pasiimti tiesiog oro uosto agentūroje. Žinoma, priešingu atveju yra tiesiog geriau „pasiskolinti automobilį“ Lietuvoje.

Imti pirmą pasitaikiusį variantą

Dar vienas dalykas itin svarbus nuomojantis automobilį yra susirasti tą variantą kuris jums bus labiausiai tinkamas. Neretai žmonės padaro klaidą pasirinkdami patį pirmą pasitaikiusį variantą naršydami internete, tačiau pirmas rezultatas nebūtinai reiškia, jog jis bus geriausias.

Atkreipkite dėmesį į tai ką siūlo įmonės jūsų mieste ar net kituose ir palyginkite siūlomus variantus. Gali būti, jog rasite tikrai reikšmingų skirtumų, todėl pasirinkite tą kuris leis už patrauklią kainą surasti savo mėgstamą automobilį ir žinoma, geriausiomis sąlygomis.

Pasitaiko net gi tokių sąlygų, jog įmonės skaičiuoja papildomus mokesčius už nuvažiuotą didesnį nei numatytą kilometrų kiekį, todėl tokio varianto rinktis tikrai neapsimoka.

Mokestis už papildomą kurą

Paprastai įmonės siūlo sąlygą išsinuomoto automobilį su iškarto su pilnu degalų baku, tam, kad kad būtų patogiau vykti ir nereikėtų rūpintis jais visos kelionės metu iki norimo tikslo. Tačiau yra ir negatyvus aspektas.

Neretai čia yra išleidžiama daugiau pinigų kuomet už kurą yra mokama lietuviška kaina, juk vykstant į užsienį, labai didelis šansas, jog rasite degalinę kur kuras bus tikrai pigesnis nei mūsų šalyje, todėl turėti omenyje ir tai, ir nesirinkite varianto kuris jus privers išleisti daugiau pinigų nei jūs norite.

Grąžinamas automobilis ne pagal datą

Dar vienas dalykas kur žmonės neatkreipia daug dėmesio, tai yra laiku grąžinamas automobilis įmonei iš kurio nuomavosi. Neretai pasitaiko, jog atsiranda nenumatytas vėlavimas ir laiku grąžinti automobilio mes nespėjame.

Paprastai įmonės skaičiuoja vėlavimus valandomis arba dienomis, už ką taiko papildomą mokestį. Jog nebūtų nepatogumų ir nenumatytų dalykų, geriau yra tinkamai išsiaiškinti savo nuomos sutarties sąlygas bei žinoma atsidėti papildomo laiko parvykimui ir grąžinimui.

Apibendrinant

Pakalbėjome apie pagrindines žmonių daromas klaidas kuomet yra nuomojamas automobilis. Tam, kad jų išvengti, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių dalykų ir sąlygas kuriomis nuomojatės. 

Tokiu būdu nuoma jums bus tikras malonumas.