Maistas

Makaronai – tai paprasta, bet skanu

Makaronai – tai atrodytų gana paprastas ir jau nuvalkiotas patiekalas, kuris nesukels didesnio įspūdžio. Tačiau ar bandėte makaronus patiekti kitaip nei įprastai? Todėl siūlome kiek kitokį receptą – makaronai su vištiena, sūriu ir brokoliais. Skamba tikrai gerai? Ir ne be reikalo. Galime lažinti, kad šitas patiekalas nepaliks abejingų ir patiks kiekvienam. Taip pat surinksite tinkamą kalorijų, angliavandenių, baltymų ir riebalų kiekį.

Makaronai ir kalorijos

Šiuo patiekalu nuoširdžiai patariame skanauti ne vakare, o pirmoje dienos pusėje. Taip išvengsite rizikos, kad kalorijos, kurias gausite su šiuo skaniu patiekalu, neliks išdegintos iš jūsų kūno ir nusės kaip pilvo riebalai. Skanaujant šiais makaronai pirmoje dienos pusėje, galėsite aktyviau pasivaikščioti, pajudėti ar užsiimti kitu fiziniu krūviu ir tuomet nereikalingos kalorijos išnyks be pėdsakų.

Kalorijų skaičiuoklė

Jeigu patiekalu mėgausitės pirmoje dienos pusėje, reikėtų skaičiuoti kalorijas. Kalorijų skaičiavimas – tai puikus būdas stebėti kūno svorį, siekiant sudeginti riebalus ir numesti svorio arba net ir priaugti svorio. Sportuojantys sukūrė specialų įrankį – tai kalorijų skaičiavimo įrankis. Su šia maisto kalorijų skaičiuokle paprastai ir lengvai suskaičiuoti maisto kalorijų kiekį ir kalorijų dienos normą.

Makaronų patiekalo receptas

Tad jeigu jau pilnai apsisprendėte gaminti šį puikų makaronų su sūriu ir vištiena patiekalą, tuomet apsiginkluokite reikalingais produktais. Produktai yra gana paprasti ir tikriausiai randami daugelyje namų šaldytuvų. Jeigu kurio nors ingrediento neturite ar nėra galimybės įsigyti, tuomet bandykite jį pakeisti panašiu, bet kitokiu produktu. Taip išvengsite nereikalingo laiko gaišimo ir patiekalą pagaminsite greitai ir efektyviai.

Patiekalo pagaminimo ingredientai

  • 400-500 g vištienos filė;
  • Maišelis mėgstamų makaronų;
  • 1 brokolis;
  • 2-3 saujos tarkuoto Džiugo sūris;;
  • 400 g grietinėlės
  • Mėgstami prieskoniai, druska, pipirai.

Gaminimo eiga

Susipjaustome vištieną ir uždedame prieskonių, pvz. druską, pipirus, petražoles. Paliekame pasimarinuoti bent valandai. Tuo tarpu susipjaustome brokolius, bet nelabai smulkiai. Susitarkuojame sūrį.

Viename puode uždedame virti brokolius apie 7-10 min, kitame puode makaronus (galite virti viską viename puode, jeigu jūsų puodas itin didelis ir viskas sutelpa jame) ir keptuvėje pasikepame mėsą. Mažame puode išlydyti sūrį, nuolat maišant supilti grietinėlę, maišome ir kaitiname iki tol kol nebebus jokių gumuliukų ir padažas bus sutirštėjęs, įdedame prieskonių, galite įspausti česnako.

Na ir pabaigai, nupilame vandenį nuo makaronų ir brokolių, sudedame į tą patį puodą mėsą ir apipilame padažu, viską išmaišome.

Apibendrinimas ir išvados

Tad tikimės, kad skaniai pasigaminote ir suvalgėte šį patiekalą. Šis patiekalas puikiai tinka tiek švenčių proga, tiek eilinę dieną, kadangi yra lengvai pagaminamas ir jam nereikia sudėtingų ingredientų. Jeigu valgysite šį patiekalą antroje dienos pusėje, nepamirškite pasiskaičiuoti suvartotas kalorijas ant specialaus įrankio – Sportuojantys.lt maisto kalorijų skaičiuoklės. Taip įsitikinsite, kad jūsų suvartotos kalorijos neviršija normos.