Maistas

6 lengvi būdai pagreitinti medžiagų apykaitą ir numesti svorio

Viena dažniausiai pasitaikančių antsvorio priežasčių yra sulėtėjusi medžiagų apykaita. Todėl jei norima numesti svorį, pirmiausia reikia susitvarkyti su medžiagų apykaita. Pateiksime 6 paprastus būdus, kurie turėtų tapti jūsų įprastos rutinos dalimi ir padės suaktyvinti medžiagų apykaitą. Žinoma, geriausias būdas tam būtų sportas, tačiau suprantame, jog sportuoti ne visada užtenka laiko. Tad šiuo atveju griebsimės kitų laiko patvirtintų gudrybių.

Rytą pradėk nuo stiklinės vandens

Prieš miegą prie lovos pasidėk stiklinę vandens, kad vos tik pramerkus akis galėtum ją išgerti. Vanduo kaip mat padeda organizmui pereiti iš miego į žvalaus ryto rėžimą. Vidiniai organai pradeda veikti, skrandis pasiruošia apdoroti pusryčius. O tai yra labai svarbu.

Įsigyk stovimą stalą

Jei tenka daug dirbti prie kompiuterio, įsigyk stovimą stalą, kad galėtum dirbti stovėdama. Sėdint nedirba kūno raumenys, tuo tarpu stovint, jau reikia pajudinti ir įtempti raumenukus. O raumenų darbas skatina medžiagų apykaitą. Pora valandų darbo per dieną stovint ir jau galima pastebėti pokyčius.

Išbandyk kontrastinį dušą

Kontrastinis dušas itin populiarus būdas pažadinti organizmą ir paskatinti medžiagų apykaitą. Taip pat jis įvardijamas kaip puiki priemonė atsikratyti celiulito bei antsvorio. Kontrastinio dušo esmė paprasta – 2-3 šilto dušo ir tuomet 30-40 sekundžių vėsaus. Taip kaitaliojama srovės temperatūra atpalaiduoja kraujo kūnelius, paskatina kraujotaką ir atpalaiduoja kūną. Be to stangrina odą.

Išsimiegok

Miego trūkumas lėtina medžiagų apykaitą. Todėl itin svarbu gerai išsimiegoti. Energijos trūkumas neišsimiegojus, ne tik gadina dieną, tačiau ir prideda papildomų kilogramų. Tad ne veltui sakoma, jog miegas svarbus grožiui puoselėti.

Paskanink maistą aštriais prieskoniais

Aštrūs prieskoniai, tokie kaip čili pipirai, padeda numesti svorio, kadangi jie suteikia kūnui energijos ir paskatina medžiagų apykaitą. Todėl nebijok pridėti aštresnių prieskonių į savo maistą.

Valgyk salierus

Galbūt skamba keistai, tačiau suvirškinti salierus organizmui reikia daugiau energijos, nei kad jis gauna iš pačių salierų. Tai vienas iš produktų su taip vadinamosiomis neigiamomis kalorijomis.

Daugiau apie būdus numesti svorio portale Los.lt