Baseinu iranga
Namai

Kiek kainuoja baseinų įranga?

Kaip ir kiekvienas daiktas, taip ir baseinų įranga gali kainuoti skirtingai. Įrangos kaina priklauso nuo jos komplektacijos, nuo baseino dydžio ir kitų dalykų.

Pagrindiniai įrenginiai, kurie yra reikalingi kiekvienam didesniam baseinui – tai baseinų filtrų sistema, baseinų filtrai, baseinų siurbliai. Tai įrenginiai, kurie užtikrina vandens švarą, pašalindama įvairias kietąsias daleles, smėlį, lapus ir pan. Tačiau vien šios įrangos nepakanka, kad būtų užtikrinta visapusiška vandens švara.

Vandenyje, ypatingai šiltame, labai puikiai veisiasi ir dauginasi įvairūs dumbliai ir kiti mikroorganizmai. Todėl tuo to apsisaugoti būtini tam skirti preparatai, skirti baseinams. Viena iš efektyviausių ir pagrindinių priemonių – tai vandens dezinfekavimas chloro tablečių pagalba. Tiesa, šiandien jau galima naudoti aktyviojo deguonies tabletes, kuriose nėra chloro. Šie preparatai turi būti naudojami tiksliai pagal paskirti ir dozuojami pagal rekomendacijas. Svarbu žinoti, kad chloro koncentracijos normos vaikams ir suaugusiems skiriasi.

Taip pat privaloma kontroliuoti vandens pH, tam naudojami tam skirti matuokliai, kurie parodo vandens pH. Normos ribos yra 7,0-7,4 ir tai yra svarbu būtent efektyviam naudojamų chemijos produktų poveikiui. O pH lygiui reguliuoti yra naudojami pH plius arba pH minus preparatai, kurie naudojami atitinkamai, kai rodikliai yra žemiau normos arba aukščiau.

Taip pat reikalinga naudoti priemones, kurios neleidžia atsirasti dumbliams – tai vadinamieji algicidai. O norint, kad vanduo būtų skaidrus, tam skirti yra flokuliantai/koaguliantai. Tačiau tai – tik baseinų chemija, tačiau sugrįžtant prie baseinų įrangos, ji gali būti skirta taip pat ir baseinų šildymui bei valymui.

Baseinų šilumokaičių taip pat gali būti įvairių – nuo konkretaus pasirinkimo priklauso ir jų kaina. Taip pat yra ir su valymo įrenginiais. Galima rinktis baseino priežiūrą rankiniu būdu, t.y. šepečius, skirtus baseino dugnui bei sienoms valyti, arba rinktis baseinų robotus. Todėl atsakyti, kiek kainuoja baseinų įranga, labai sunku arba neįmanoma, neišsiaiškinus konkrečių poreikių ir finansinių galimybių. Kiekvienu atveju galima rinktis ekonomiškiausią variantą arba ne tokį ekonomišką, tačiau komfortabilų.