baldų atnaujinimas
Mada,  Namai

Kaip pakeisti namų interjerą, neperkant nieko naujo

Aplinkybės privertė užsidaryti namuose ir supratote, kaip norite viską išmesti pro langą ir pradėti įrenginėti namus nuo nulio? Bet neturite tam pakankamai pinigų?

Ne jūs vieni! Tačiau nebūtina visko griauti, kad sukurti jaukius ir mielus namus su atnaujintu šiuolaikišku interjeru. Kartais užtenka paeksperimentuoti, pavyzdžiui, perstumdyti baldus, pažaisti su dekoro elementais arba pasidomėti kas yra baldų atnaujinimas. Variantų yra tikrai nemažai ir nebūtinai jie turi paploninti piniginę.

senų baldų atnaujinimas

Keiskite namų interjerą pakeisdami daiktų vietą

Kartais baldų perstumdymas gali pakeisti visą jūsų kambario išvaizdą. Nebijokite perstumti baldų ar dekoro elementų ir pamatyti, ką tai keičia jūsų erdvėje. Tai lengvas, nebrangus būdas eksperimentuoti. Gali būti, kad turite daugiau vietos, nei manėte ar atrasti naujus įdomius kambario išplanavimo variantus.

Dažniausiai įsikraustę į naujus namus, baldus sustatome palei sienas, tačiau jei išmesime iš galvos nuostatas, jog „visi taip daro“ ir kad „baldai turi būti prie sienos“, tuomet pasidavę eksperimentams atrasite tikrai netikėtų ir malonių baldų išdėstymo variantų.

Jei esate pažįstami su Pinterest, tikrai turėjote pastebėti populiarų variantą, kuomet sofa pastatoma viduryje kambario, o už nugaros statoma konsolė, kuri uždengia sofos nugarinę dalį, o tuo pačiu ir tampa erdve susidėti daiktams bei dekorui.

baldų keitimas vietomis

Pakeiskite dekoro elementų išdėstymą

Koks yra lengvas ir paprastas būdas pakeisti savo namų aplinką? Atsakymas – pakeisti juose esančius meno kūrinius ir dekoro elementus. Jei pavyzdžiui, turite kelis paveikslus, pakabintus ant sienos kaip galeriją, galite tiesiog nuimti ir užkabinti kitus.

Arba sukeisti vietomis. O jei nenorite darbuotis gręžiant sienas, galite didesnius paveikslus remti į sieną padėtus ant grindų arba padėti ant spintelės ar lentynos. 

Norite kažko išskirtinio, ko nėra parduotuvėse? Sukurkite meno kūrinį patys. Įsigykite drobę, dažų ir pasitelkite fantaziją. Patikėkite, tuomet jūsų paveikslas bus unikalus ir vienintelis.

Tą patį galima padaryti ir su kitais namų dekoro elementais, daug ką galime sukurti patys ir tai daug vertingiau ir mieliau širdžiai nei pirkti parduotuvėje daiktai.

baldų dekoras

Atnaujinkite baldus ar pakeiskite jų paskirtį

Dabar, labiau nei bet kada, yra laikas būti kūrybiškiems atrandant naujas daiktų ir baldų funkcijas. Virtuvės kėdė gali pakeisti naktinį stalelį, jūsų mėgstamiausia kėdė gali virsti staleliu knygoms laikyti ar dekoratyvine konsole. 

Norint pakeisti interjerą nebūtina įsigyti naujų baldų, šiuo metu itin populiarus baldų restauravimas, leidžiantis prikelti senus baldus naujam gyvenimui ir pritaikyti juos atnaujintame interjere.

Baldų pervilkimas leidžia iš naujo atrasti savo senos sofos ar fotelio grožį, o baldų atnaujinimas pakeitus spalvą ar atstačius pirminį baldo raštą leidžia pritaikyti prie atnaujinto interjero.

Toks baldų atnaujinimas ir panaudojimas vėl ir vėl, vietoj to, kad pirktume naujus, yra ne tik piniginei naudingas ir ekologiškas veiksmas. Juk norint restauruoti senus baldus nereikia gaminti naujų, o tai reiškia nereikia kirsti medžių, o tuo pačiu, kadangi nevyksta gamyba, neišskiriamas anglies dvideginis. Taigi, tausojama aplinka.

baldų pervilkimas

Pakeiskite užuolaidas

Užuolaidos itin keičia kambario veidą. Netikite? Pabandykite nuimti ir pažiūrėkite kaip atrodo kambarys. O jei neturite užuolaidų – įsigykite ir pakabinkite. Eksperimentuokite su užuolaidomis, pakeiskite į kitos spalvos, tekstūros užuolaidas, rinkitės drąsiai. Užuolaidos kainuoja mažiau ir su jomis lengviau eksperimentuoti, nei su kambario remontu. 

užuolaidos

Atsikratykite šiukšlių

Niekas taip neapkrauna būsto, kaip bereikalingi daiktai – funkcijos nerandanti spintelė, daugybę tarpusavyje nederančių dekoro elementų, pakampėse išslapstytos dėžės su retai naudojamais daiktais.

Išrūšiuokite, atsikratykite (išmeskite, dovanokite, perdirbkite) tuo kas nereikalinga, atlaisvinkite erdves. Kuo mažiau daiktų, tuo jausitės laisvesni ir geresnės nuotaikos.