Mada

Moteriškos piniginės: kaip tinkamai prižiūrėti?

Galima nemėgti iššaukiančio stiliaus ar nenešioti papuošalų, tačiau piniginę (o kartais – ir ne vieną) turime kone kiekvienas mūsų. Moteriškos piniginės, pagal savo dizainą bei medžiagą, iš kurios yra pagamintos, gali būti skirstomos į kasdienes, išeigines, talpesnes ar skirtas aktyviam gyvenimo būdui. Piniginių pasiūla yra iš tiesų didelė: šias galima įsigyti kone ant kiekvieno kampo (aišku, ieškantys kokybiško daikto, taip elgtis neturėtų). Įsigijus piniginę, atliekate svarbų darbą, pareikalaujantį iš tiesų nemažai laiko, tačiau tuo jūsų misija dar nesibaigia. Moteriškos piniginės (kaip ir vyriškos, aišku) turi būti tinkamai prižiūrimos. Pinigų, deja, toks elgesys daugiau neatneš, tačiau piniginė tarnaus ilgiau bei bus akį traukiantis stiliaus elementais.

Yra keletas elementarių piniginės priežiūros taisyklių, kurių turėtume laikytis kiekvienas, norintis ilgiau džiaugtis funkcionaliu bei estetiškai patraukliu daiktu.

  • Susitepusios piniginės valomos drėgna šluoste arba drėgnomis servetėmis (be jokių cheminių priedų, galinčių neigiamai paveikti odą). Medžiagines pinigines, aišku, neturinčias jokių įmantrių dizaino detalių, galima skalbti tiesiog skalbimo mašinoje.
  • Jei piniginė netikėtai sušlapo, tiesiog nusausinkinte šią servetėle. Venkite „greitosios pagalbos“: plaukų džiovintuvo, radiatoriaus, šildytuvo bei kitų šilumos šaltinių, priešingu atveju oda gali sutrūkinėti. O tai – jau kur kas didesnė problema nei drėgmė.
  • Išsiugdykite įprotį reguliariai, maždaug kartą per savaitę, atlikti „reviziją“ piniginėje ir išmeskite iš jos nereikalingus daiktus (pavyzdžiui, kvitus). Perpildytos moteriškos piniginės, pagamintos iš dirbtinės odos, dėl „turto“ pertekliaus gali sutrūkinėti. Odinės piniginės, nors ir yra tamprios, tačiau savo pradinę formą atgauna ne taip ir greitai.
  • Išrinkite tinkamus „namus“ savo piniginei. Jei vyrai turėtų atsikratyti įpročio šią trinti savo galinėje kelnių kišenėje, tai moterims derintų pasirūpinti, jog piniginė, gulinti rankinėje, nekontaktuotų su raktais, manikiūro priemonėmis ar kitais daiktais, galinčiais negrįžtamai  pažeistą piniginės odą.
  • Šiek tiek apleistą odinę piniginę galima „reanimuoti“, grąžinant šiai patrauklią estetinę išvaizdą. Tam puikiai tiks dažnuose namuose randamas kokosų aliejus. Beje, tokiu pat būdu atgaivinti galima ir „pavargusias“ odine rankines.