stalo šviestuvas
Mada,  Namai

Klaidos, kurios yra daromos renkantis stalo šviestuvą

Gali atrodyti, kad tinkamo stalinio šviestuvo pasirinkimas yra labai paprastas darbas, kuris nereikalauja nei žinių, nei praktikos. Tai nėra visiškai tiesa. Normalu, kad daugelis žmonių šviestuvus renkasi pagal estetiką, jo stilių, tačiau tai turėtų būti tik vienas iš daugelio aspektų, kuriam reikia skirti dėmesį. Juk stalo šviestuvai yra labai įvairūs, galiausiai, svarbiau nei jų stilius yra funkcionalumas, kuriam ir reikia skirti dėmesį.

Netinkamas aukštis

Renkantis stalo šviestuvus reikia įvertinti jų technines charakteristikas. Viena svarbiausių yra aukštis. Nors šiuo metu galimi šviestuvai, kurie turi reguliuojamos pozicijos kotą, visgi, jeigu šios funkcijos nėra – būtinai reikia įvertinti aukštį, kuris turi derinamas prie planuojamų prie stalo dirbti darbų.

Lempos aukštis turi būti pasirenkamas pagal planuojame naudoti stalo aukštį. Taigi, jeigu šviestuvas jau yra turimas – tokiu atveju reikia ieškoti konkrečių matmenų stalo ir atvirkščiai. Lempos kartu su šviestuvu aukštis turėtų siekti apie 1 metrą 50 cm. Tai yra optimalus aukštis, kuris leis Jums darbus prie stalo atlikti patogiai ir saugiai Jūsų regai.

Netinkamas šviestuvo dydis

Nepriklausomai nuo to, kuris šviestuvas yra pasirenkamas, svarbu, kad jis būtų tinkamo dydžio. Jis turi būti derinamas prie patalpos ploto tokiu atveju, kai kalbama apie bendrinį šviestuvą, prie baldo, jeigu ieškomas zoninis apšvietimas, galiausiai, prie stalo, jeigu kalbama apie darbo šviestuvus. Kai kurie renkasi labai masyvius, kadangi tuomet jie tampa pačiu svarbiausiu kambario akcentu, atrodo stilingai. Visgi, per didelis šviestuvas nereikalingai užima vietą ant stalo.

Taip pat reikia nepamiršti, kad blogai ne tik per mažai šviesos, tačiau taip pat ir per daug. Šviesa turi būti racionaliai paskirstyta. Lygiai taip pat kaip ir pats šviestuvas turi būti proporcingas pačiam stalui.

stalinis šviestuvas

Prastos kokybės gaubtas

Dar vienas svarbus komponentas yra gaubtas. Jis ne visada yra, priklauso nuo šviestuvo stiliaus. Tačiau blogai ne tik tai, kad jis yra per didelis, tačiau ir tai, kad jis gali bloginti šviesos sklaidą. Kai kurios lempos yra labai gražios, tačiau visiškai nefunkcionalios.

Tai blogins matomumą darbo metu. Dažniausiai specialistai siūlo rinktis tokis šviestuvus, kurių gaubto diametras yra ne didesnis nei 35 cm.

Netinkama šviestuvo spalva

Kalbant apie dizainą tikrai džiugu, kad šiuo metu pasiūla rinkoje yra tokia plati. Kiekvienas gali rasti tokį šviestuvą, koks jam labiausiai patinka. Tačiau nepamirškite, kad stalo šviestuvai turi užtikrinti, kad darbus pavyks atlikti per daug nevarginant akių.

Tad jeigu lempa yra su gaubtu, reikia žiūrėti, koks jis yra. Dažniausiai labai tamsus ir tankus – pablogina matomumą. Geriausia rinktis skaidraus stiklo šviestuvus, tačiau žiūrėkite, kad lemputė nebūtų per daug intensyvi, kad jos spalva būtų balta, netrikdanti regos, ne per ryški.