griovimo darbų kainos
Namai,  Paslaugos

Kaip tinkamai atlikti griovimo darbus?

Pavargus nuo esamų namų sienų ir panorus atsinaujinti – svarbu ieškoti geriausių savo sferos specialistų, kurie ne tik padėtų tinkamai atlikti darbus, tačiau ir pirmiausia įvertinti – ar jie yra galimi. Kalbame apie sienų griovimo darbus, kurie atliekami šiais laikais gana dažnai. 

Ypač dažnas nori pertvarkyti senus nuosavus namus arba butukus, kurie visiškai neatitinka šiuolaikinio žmogaus poreikių. Juk gyventi erdviuose namuose, kur patalpos yra didelės ir šviesios yra kur kas maloniau. Tačiau ar visada griauti sienas tikrai galima?

Tinkamo pasiruošimo svarba

Pirmiausia reikia rasti gerus specialistus, kurie tinkamai atlieka griovimo darbus. Kadangi griovimo darbų kainos nėra didelės, o paslaugos bus geros ir svarbiausia saugios – ieškokite specialistų ir jokiu būdu negriaukite sienų pats, nes taip galite padaryti daug žalos visam objektui.

Specialistų darbas pirmiausia įvertinti – ar griovimo darbai yra apskritai galimi. Jeigu taip – atliekamas griovimo planavimas. Reikia ne tik pasirūpinti daiktais, tačiau taip pat ir instaliacijomis. Taip pat, žinoma, planavimo metu reikia įvertinti priemones, kurios padeda užtikrinti maksimalų saugumą: apklijuojami durų kraštai lipnia juostele, kad į kitas patalpas nepatektų dulkės ir t.t. Visa tai yra smulkmenos, tačiau jų neapgalvojus atlikti griovimo darbų  jokiu būdu negalima.

pastatų griovimo kaina

Tinkami įrankiai

Šiuolaikinis sienų griovimas atliekamas tikrai ne tik su plaktuku ir kūju. Nors nedideles sienas ir nišas vis dar galima griauti su tokiais įrankiais, tačiau specialistai, kurie kasdiena tai daro, dažniausiai turi kur kas inovatyvesnę įrangą, kuri padeda darbus atlikti greitai, saugiai ir svarbiausia – tiksliai. 

Tai yra labai svarbu, kadangi netinkamai atlikti griovimo darbai gali daryti neigiamą įtaką kitoms sienoms ir t.t. Jeigu griausite pats, nepamirškite, kad dalį įrankių galima išsinuomoti statybinių prekių vietose.

Griovimo darbuose – svarbiausia smulkmenos

Pasikartosime, kad sienų griovimo metu svarbiausia yra smulkmenos, kadangi jos lemia tinkamai atliktų darbų kokybę. Dažniausiai suprasti tų smulkmenų be patirties nebus įmanoma, tad visada siūlome tartis su specialistais, kurie kasdien atlieka šiuos darbus, tad geriausiai išmano visas galimas grėsmes.

Pavyzdžiui, griovimo metu pirmiausia reikia atskirti sienas nuo lubų. Griauti reikia pradėti nuo viršaus, o ne nuo apačios. Taip pat griovimo metu laikomasi taisyklės, kad darbai atliekami vertikaliai, o ne horizontaliai. Svarbu atskiri tokius luitus, kurie gali būt pakeliami rankomis. Nemėtykite akmenų, žiūrėkite, kad nebūtų keliamas didelis triukšmas, kuris dažniausiai labiausiai trukdo daugiabučių gyventojams.

Galiausiai svarbu nepamiršti, kad griovimo metu dirbantys asmenys turi vilkėti specialią aprangą, kuri padės išvengti sužeidimų krentant luitams, plytoms. Taip pat svarbu, kad būtų dėvima akių be ausų apsauga, geros kokybės pirštinės, kurios yra su papildomais paminkštinimais. Visa tai padeda ne tik tiksliai nugriauti sieną, tačiau ir išvengti bet kokios rizikos.