Mada

Kaip išsirinkti žiedą su deimantu?

Sužadėtuvių žiedai ir vestuviniai žiedai yra įvairių stilių ir medžiagų. Perkant sužadėtuvių ir vestuvinius žiedus, daugelis porų eina kartu – arba bent jau iš anksto pasikalba, kokie žiedai patinka, kad kiekvienas suprastų kito skonį. Rinkdamiesi žiedus atsižvelkite į savo gyvenimo būdą ir kainų diapazoną bei nustatykite, kas jums svarbiausia perkant žiedą. Akmuo, kurį pasirinksite sužadėtuvių žiedui, gali būti bet koks, pavyzdžiui, smaragdas, safyras, rubinas ar topazas. Tačiau populiariausias akmuo yra deimantas.

Kaip išsirinkti deimantą žiedui?

Deimantas yra kiečiausia žmogui žinoma skaidri medžiaga, šimtą kartų kietesnė už rubiną ar safyrą. Šis ilgaamžiškumas kartu su šviesa deimantus pavertė ilgalaikiu santuokos simboliu. Jie vertinami ir klasifikuojami pagal pjūvį, spalvą, skaidrumą ir svorį karatais.

Koks tinkamiausias deimanto pjūvis?

Deimanto pjūvis ir proporcijos lemia jo blizgesį, todėl pjūvis yra bene svarbiausias deimanto grožio veiksnys. Kiekvienas pjūvis veikia kaip šviesą išsklaidantis veidrodis, todėl daugiau pjūvių paprastai reiškia didesnį grožį. Modernus, apvalaus briliantinio kirpimo deimantas turi 58 briaunas, todėl jis yra ryškesnis nei kitų formų deimantai.

Kokia deimanto spalva verta dėmesio?

Amerikos gemologijos institutas siūlo vertinti spalvas pradedant nuo bespalvio iki palaipsniui geltonesnio. Gamtoje deimantų pasitaiko praktiškai visų spalvų ir atspalvių: mėlynos, rožinės, levandų, geltonos, žalios, raudonos ir net juodos. Spalvoti deimantai vis labiau populiarėja sužadėtuvių žieduose, o kai kurios retos spalvos yra gana brangios.

Kodėl deimantas turi būti skaidrus?

Vidiniai trūkumai, tokie kaip maži įtrūkimai, balkšvi taškeliai ar tamsios dėmės vadinami inkliuzais. Išoriniai trūkumai yra dėmės, o paprastai tariant, kuo mažiau inkliuzų ir dėmių, tuo aiškesnis ir ryškesnis deimantas, tuo jis retesnis ir tuo jis vertingesnis.

Kokio dydžio ir svorio turėtų būti deimantas?

Gemologai matuoja deimantų dydį pagal svorį, ypač karatais. Karatas turi 100 taškų. Jei juvelyras sako, kad akmuo sveria 25 taškus, tai yra 1/4 karatų. Nors dydis vis dar yra svarbus, jis beveik beprasmis pjūvio, aiškumo ir spalvos kontekste. Didelis akmuo, kuris yra nuobodus, su trūkumais arba netinkamai nupjautas, yra vertas mažiau pinigų nei puikus mažas deimantas.

Taigi, dabar žinosite, į ką atkreipti dėmesį, renkantis sužadėtuvių ar vestuvių žiedą su deimantu.