povedybinė sutartis
Namai

Povedybinė sutartis, kodėl nereikėtų jos bijoti?

Nors paskutiniu metu tokių sutarčių sudaroma vis daugiau, tačiau nemaža dalis žmonių į jas vis dar žiūri skeptiškai. Ir kai kurie teigia, jog tai yra pasiruošimas skyryboms.

Taip pat galima išgirsti nuomonių, jog šios sutartys reiškia, kad sutuoktiniai nepasitiki vienas kitu. O kai kas netgi galvoja, kad tokiu būdu siekiama asmeninės naudos. Tačiau visa tai tėra mitas. Kadangi pagrindinis principas ir priežastis, kodėl įvyksta tokie susitarimai, yra noras apsaugoti kito žmogaus arba visos šeimos turtą.

Jeigu vienas iš sutuoktinių užsiima pakankamai rizikinga veikla: verslu, investicijomis, kam reikia ir nemažai kapitalo, kuris neretai būna skolintas. Tuomet natūralu, kad kažkam nepasisekus galima sulaukti kreditorių, kurie bandys visais būdais atgauti savo pinigus. Ir tokiu atveju kyla reali grėsmė ir šeimos turtui. Tačiau, jeigu bus sudaryta povedybinė sutartis, ir joje dalis turto priklausys kitam sutuoktiniui.

Tuomet jau nei kreditoriai, nei bet kas kitas negalės į ją kėsintis. Taigi, tai yra savotiška apsauga ir šeimos saugumo garantas, kuris užtikrina, jog bet kuriuo atveju nebus prarandamas visas turimas turtas.

Taip apsaugomas ir kitas žmogus, kuris galbūt visai neprisideda prie rizikingos veiklos, tačiau santuoka reiškia, jog ir jo uždirbti pinigai yra bendras turtas, ypač jeigu jie naudojami kažką įsigyjant šeimos reikmėms.

Kaip sudaryti povedybinę sutartį?

Tai irgi natūralus klausimas, tačiau iš tikrųjų tokia sutartis sudaroma labai paprastai. Todėl kai kuriais atvejais ją surašyti galima ir savarankiškai kartu nusprendžiant kaip reikėtų dalintis turtą. Bet dauguma žmonių kreipiasi į teisininkus, kurie gali padėti paruošti kokybišką variantą ir taip išvengti bet kokių nesusipratimų ar netikslumų. Kadangi net ir mažiausias neapibrėžtumas suteikia nemažai vietos interpretacijoms.

Be to, kartais žmonės apie vieną ar kitą niuansą gali paprasčiausiai nepagalvoti. O tuo tarpu teisininkai tai puikiai žino ir gali padėti. Bet kuriuo atveju po jos sudarymo dar reikia ir notaro patvirtinimo, po kurio sutartis įregistruojama registre ir oficialiai įsigalioja. Šis žingsnis būtinas nepriklausomai nuo to ar ją sudarėte savarankiškai, ar su teisininkų pagalba.

Povedybinės stutarties nutraukimo niuansai

Nors povedybinė sutartis nutraukiama pakankamai retai, tačiau tokių atvejų tikrai gali pasitaikyti. Bet tai nėra sudėtingas procesas. Abu sutuoktiniai turi oficialiai patvirtinti jos nutraukimą ir nuo tada ji nustoja galioti. Tačiau jeigu to nori tik vienas iš sutuoktinių, tuomet bus sudėtingiau. Ir tokiu atveju lieka vienintelis kelias – kreiptis į teismą.

Kur jau bus peržiūrimi visi argumentai ir sprendžiama ar patenkini tokį prašymą. Kadangi tai abipusis susitarimas, todėl kažkuris vienas tikrai negali jo savavališkai panaikinti. Būtent todėl ši sutartis ir laikoma saugiu bei patikimu pasirinkimu.