Restoranas
Maistas

Restoranai, sužavėję svečius iš užsienio

Praeitą savaitgalį pas mane svečiavosi du draugai, atvykę iš Italijos, ir ilgai teko svarstyti, į kokį restoarną juos nusivesti. Kadangi tikrai nepasižymiu puikiais kulinariniais gabumais, pamaniau, kad restoranas gali būti tikrai puikiu pasirinkimu. Ilgai svarsčiau, kokie restoranai jiems galėtų palikti geriausią įspūdį, ir nusprendžiau pasikliauti savo skoniu. Gana naujas mano atradimas – tai restoranas Esse, kuriame valgiai gaminami iš šviežiausių produktų. Čia apsilankėme šeštadienio  popietę, ir nusprendėme paragauti  lašišos, pagamintos žemoje temperatūroje, norvegiškų midijų su česnaku ir sraigių su česnakiniu sviestu. Pastarasis patiekalas vienam mano bičiuliui paliko tikrai didelį įspūdį, ir tai, manau, didelis komplimentas restorano šefui – juk italai yra tikri gurmanai.

Mano draugams patiko tai, kad meniu patiekalų pavadinimai yra rašomi ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba, tad jie savarankiškai galėjo išsirinkti norimus patiekalus. Restoranas Esse siūlo ne tik pakankamai didelį valgių, bet ir gėrimų pasirinkimą – draugams ypač patiko pilstomas alus. Šis restoranas bičiuliams paliko tikrai puikų įspūdį, ir tikrai nesigailiu, kad pasirinkau būtent šį restoraną, esantį Vilniaus centre. Esse rezervacija galima ir internetu.

Niekam ne paslaptis, kad  turistus visada traukia Užupis, žavintis savo paslaptingumu, išskirtine architektūra, ir, žinoma, jaukumu. Lankantis Užupyje net nedvejojau, kokį restoraną pasirinksime – restoranas Prie Angelo labai patiko mano draugams iš Olandijos, tad pamaniau, kad ir šį kartą toks pasirinkimas pasiteisins. Tikrai nesuklydau – draugams labai patiko jauki restorano atmosfera, atrodo, kad visos interjero detalės juos tiesiog pakerėjo, o svarbiausia yra tai, kad ir maistas puikiai pateisino lūkesčius. Prie Angelo restoranas siūlo itališkus ir europietiškus patiekalus, kurių pasirinkimas buvo tikrai nemažas, tad galėjome rinktis iš daugybės siūlomų patiekalų. Nors pamaniau, kad gali būti gana rizikinga italus vestis į restoraną, kuriame siūlomi itališki patiekalai, tačiau draugai sakė, kad restoranas Prie Angelo juos tikrai sužavėjo, ir kas čia tikrai galėtų drąsiai vestis draugus iš Italijos. Skaniai pavalgę užsisakėme karštos arbatos, ir patraukėme toliau vaikščioti po Užupį – vakare šis rajonas atrodo tikrai labai paslaptingas, ir dar labiau žavi savitumu.

Tikrai rekomenduočiau į šiuos restoranus nusivesti draugus iš užsienio šalių – manau, kad abu šie restoranai paliks iš tiesų puikų įspūdį, ir kartu galėsite tikrai smagiai praleisti laiką. Siūlomų valgių ir gėrimų pasirinkimas šiuose restoranuose yra tikrai platus, tad kiekvienas galės išsirinkti pagal savo skonį.