Namai

Stiklinių vidaus durų priežiūra

Kiekvienas rūpestingas namų šeimininkas puikiai žino, kad vidaus durys, kaip ir baldai, reikalauja priežiūros. Norint, kad durys ilgai išlaikytų savo estetinį grožį jas būtina reguliariai valyti tam skirtomis valymo priemonėmis. Stiklinės vidaus durys arba durys su stiklu buvo labai populiarios prieš gerus 20 metų, vėliau jų populiarumas šiek tiek priblėso, mat neperregimo stiklo kambario durys tarsi negali garantuoti visiško privatumo. Visgi, šiandien tokio tipo durys vėl plačiai naudojamos, nes pažangios durų gaminimo technologijos geba sukurti išties įspūdingas stiklines duris, kurios ne tik atskiria patalpas, izoliuoja kambarius nuo garso, bet ir yra originali namų interjero detalė.

Visgi, jei nusprendėte senąsias duris pakeisti stiklinėmis, turite žinoti, kad šio tipo durys reikalauja išties nemažai priežiūros: stiklas greitai pasidengia dulkių sluoksnių, ant jo lieka pirštų antspaudai bei kiti nešvarumai. Tad, norint, kad stiklinės kambario durys atrodytų kaip naujos, vertėtų vadovautis šia trumpa durų priežiūros atmintine:

  • Valykite stiklines duris reguliariai, neleiskite purvui ar kitiems nešvarumams pridžiūti, nes vėliau bandydami juos pašalinti, galite pažeisti stiklą.
  • Stiklines duris galite valyti indų arba langų valikliu, kurio sudėtyje nėra acetono, benzino ar vaitspirito.
  • Padengto stiklo paviršių valykite labai atsargiai ir kruopščiai, tam puikiai tinka specialios servetėlės, kurias galite įsigyti specializuotose langų ar durų parduotuvėse ar kai kuriuose prekybos centruose.
  • Nevalykite spalvoto ar patamsinto durų stiklo tiesioginėje saulės šviesoje.
  • Durų stiklą valykite iš viršaus į apačią, taip bus lengviau išvengti neestetiškai atrodančių bruožų.
  • Iš pradžių durų stiklą padenkite vandens ir muilo tirpalu ir truputį palaukite, kad ant durų esančios dulkės bei kiti nešvarumai geriau atmirktų. Vėliau duris dar kartą atidžiai pervalykite valikliu, nusausinkite ir įsitikinkite ar nepalikote valymo priemonių likučių.
  • Naudokite švelnų tik švelnų, stiklo nebraižantį valiklį bei švelnią šluostę.
  • Gerai nuvalykite valiklio liekanas nuo durų stiklo ir kitų dalių.
  • Iš pradžių pavalykite mažą stiklinių durų plotelį, kad įvertinti ar valiklis nepadarys žalos stiklui.

Galiausiai būtina atminti, kad šiuolaikinis durų stiklas yra labai patvarus ir ilgaamžis, tačiau su juo reiktų elgtis atsargiai: netrankykite stiklinių durų, nespardykite jų, jei namuose yra mažų vaikų, geriau rinktis medžio masyvo arba faneruotas duris.