virtuvės baldai
Namai,  Paslaugos

Jaukus valgomasis: kokie virtuvės baldai atitiks Jūsų lūkesčius?

virtuvės baldaiViena dažniausiai lankomų patalpų namuose yra virtuvė. Natūralu, kad siekdami sukurti jaukų interjerą, negailime nei jėgų, nei laiko. Įrenginėjantiems virtuvę rekomenduojama negailėti ir pinigų – nors virtuvės baldai – brangi investicija, tinkamai prižiūrimi jie gali tarnauti net kelias dešimtis metų.

Virtuvėje praleidžiame nemažai laiko – čia ruošiame maistą, užkandžiaujame, bendraujame su šeima ir susitinkame su draugais. Keičiantis laikams virtuvė buvo pradėta vertinti ne tik kaip funkcionali ir praktiška erdvė būtiniems darbams atlikti, bet ir kaip stilinga vieta poilsiui. Jei norite suteikti virtuvei jaukumo, bet išlaikyti jos praktiškąją pusę, atsakingai rinkitės baldus. Interjero specialistai tvirtina, kad būtent virtuvės baldai yra esminis šios patalpos veidas, lemiantis bendrą valgomojo atmosferą.

Įvertinkite savo poreikius

Jei norite džiaugtis nepriekaištingu rezultatu – neskubėkite. Prieš eidami į baldų saloną ar skambindami baldų gamybos specialistams, turite kiek įmanoma tiksliau žinoti, ko norite. Kitaip sakant, pirmasis jūsų darbas – objektyviai įvertinti savo poreikius. Nuspręskite, kokią funkciją virtuvė atliks jūsų namuose – ar čia ruošite maistą visai šeimai? O gal virtuvė jums reikalinga susitikimams su draugais? Gal maisto ruošybos darbai jums visai nesvarbūs, nes pietaujate kavinėse? Ar mėgstate kaupti atsargas? Ar jums reikalingas talpus šaldytuvas? Virtuvinis kombainas? O gal jūsų valgymo įpročiams užteks mikrobangų krosnelės? Tik tiksliai įvardinę savo poreikius, galėsite įsirengti virtuvę, džiuginančią jus savo funkcionalumu ir patogiu naudojimu.

Išsirinkite spinteles

Dizaino specialistai įsitikinę, kad vertinant virtuvės interjerą, svarbiausią vaidmenį atlieka spintelės. Tik nusprendę, kokiomis spintomis puošite valgomąjį, galite galvoti, kaip atrodys kiti virtuvės baldai. Jei mėgstate kaupti atsargas, jums bus reikalingos talpios spintelės. Ieškodami komfortiško sprendimo, atidaromas spinteles keiskite stalčiais. Įprastos spintelės kabinamos ant sienos. Jei norite namams suteikti modernaus žavesio, rinkitės atvirų erdvių gaminius. Objektyviai įvertinkite stalčių aukštį – mažesni gaminiai naudojami smulkiems daiktams laikyti, aukštesni – puodams ir keptuvėms susidėti. Labai svarbu, kad šie stalčiai būtų ne tik talpūs, bet ir tvirti, t. y. pritaikyti didesniam svoriui atlaikyti.

Buitinės technikos paieškos

Ieškodami patikimos buitinės technikos, turite nuspręsti, ar pirksite stacionarius, ar įmontuojamus gaminius. Bet kuriuo atveju didžiausią dėmesį skirkite šaldytuvui, viryklei ir plautuvei. Šie baldai turi būti lengvai pasiekiami ir nevaržantys jūsų judėjimo laisvės. Nepamirškite, kad apie buitinę techniką reikia galvoti pirmosiose virtuvės planavimo stadijose, t. y. turite numatyti, kur kas stovės. Specialistai tvirtina, kad svarbiausias atskaitos taškas yra gartraukis. Šis turi būti įrengiamas kiek įmanoma arčiau ventiliacinės angos. Priešingu atveju būsite priversti kovoti su erzinančiais virtuvės kvapais.