SOLO konservai šunims
Sveikata

Šuns skrandžio negalavimai. Kokios galimos priežastys

Suprantama, kad daugelio žmonių šuo yra geriausias draugas ir kiekvienas šeimininkas nori, kad jo augintinis būtų sveikas ir laimingas. Tai pasiekti gali net paprasčiausi transportavimo narvai padedantys apsaugoti augintinį kelionės metu. Tačiau kartais pastebima, kad šuo susiduria su virškinimo problemomis, tokiomis kaip dažnas viduriavimas, vėmimas, nemalonus burnos kvapas arba atsisakymas valgyti.

Tokiais atvejais skrandžio jautrumo priežastys šuniui gali būti įvairios, ir svarbu žinoti kokios, kad būtų galima jam padėti. Jautriam skrandžiui tinka SOLO konservai šunims jį galite įsigyti dokrinesa.lt.

Ką svarbu žinoti apie virškinimo sutrikimus?

Skrandžio jautrumas yra labai plati ir nespecifinė sąvoka, kurią tiek veterinarai, tiek šeimininkai naudoja apibūdinti tuos šunis, kurie linkę turėti virškinimo sutrikimų. Tai nereiškia, kad jūsų šuo serga rimta liga ar turi kažkokį sutrikimą, bet tai reiškia, kad reikia išsiaiškinti kas sukelia jo skrandžio problemas ir kaip jas išspręsti.

Dažniausia skrandžio jautrumo priežastis yra mityba. Kai kurie šunys negali pakęsti staigių mitybos pokyčių. Tad, keičiant šunų ėdalą, duodant stalo likučius ar per dažnas užkandžių ar skanėstų davimas gali sukelti problemų. Kai kurie gyvūnai gali būti alergiški ar netoleruoti tam tikrų ingredientų. Dažniausios maisto alergijos šunims yra jautiena, pienas ir vištiena, bet jūsų šuo gali būti jautrus ir kitiems produktams.

Be to, virškinimo sutrikimus gali sukelti ir kiti veiksniai, tokie kaip:

Infekcijos. Kirminai ar kitos parazitinės infekcijos gali dirginti šuns žarnyną ir sukelti viduriavimą ar vėmimą.

Uždegimas. Pankreatitas (kasos uždegimas), gastritas (skrandžio gleivinės uždegimas) gali būti skrandžio jautrumo priežastys. Šios ligos dažnai reikalauja specialios mitybos ir gydymo vaistais.

Rimti virškinimo sutrikimai. Jei jūsų šuo suvalgė kažką netinkamo, pvz., kaulą, guminį žaislą ar kažkokį audinį, tai gali sukelti žarnyno blokadą ir rimtus virškinimo sutrikimus. Tokiu atveju reikia skubios veterinarinės pagalbos.

Ligos. Kartais skrandžio jautrumas gali būti susijęs su kitomis ligomis, pvz., kepenų ar inkstų nepakankamumu, navikais ar infekcijomis.

Kokie yra virškinimo sutrikimo simptomai?

Jei jūsų šuo turi virškinimo sutrikimo problemų, jūs galite pastebėti vieną ar kelis iš šių simptomų:

  • Pasikartojantis viduriavimas ar minkštas išmatas
  • Kraujas išmatose
  • Vėmimas
  • Pilvo skausmas ar diskomfortas
  • Padidėjęs dujų kiekis
  • Apetito pokyčiai

Šie simptomai gali atsirasti dėl tam tikro provokuojančio veiksnio, pvz., naujo maisto, per didelio jo kiekio ir kt. Jei jūsų šuo turi skrandžio jautrumo problemų ilgą laiką, tai reiškia, kad yra kažkas, kas trukdo jo virškinimui ir reikia ieškoti priežasties ir pagrindinio sprendimo.

Svarstantiems kaip padėti šuniui su skrandžio jautrumu, tiesiog reikėtų kreiptis į veterinarą ir išsiaiškinti visas skrandžio jautrumo priežastis. Veterinaras gali atlikti kai kuriuos tyrimus, pvz., kraujo, šlapimo ar išmatų analizę, rentgeną ar ultragarsą, kad nustatytų arba atmestų galimas ligas ar sutrikimus.

Jei jūsų augintiniui pasitaikė vienas ar du viduriavimo ar vėmimo epizodai per kelis mėnesius, tikėtina, kad jam nieko rimto nėra.

Šaltinis: dokrinesa.lt