dantų kanalų gydymas
Sveikata

Dantų priežiūra namuose – kas svarbiausia?

Kaip smagu, kuomet aplankoma odontologijos klinika Vilniuje ir specialistas sako, jog viskas gerai, dantukai sveiki ir vėl profilaktiškai reikės sugrįžti po metų. Tai daug smagiau, nei gydyti, gręžti, plombuoti ar implantuoti. Tačiau džiaugtis diagnoze „sveiki dantys“, galima tik tuomet, jei namuose juos tinkamai prižiūrime. Specialistai dalinasi patarimais kaip prižiūrėti dantis namų sąlygomis.

Pasirinkite tinkantį dantų šepetėlį

Dantų šepetėlis yra svarbiausia priemonė užtikrinanti dantų švarą. Šepetėliai būna kelių rūšių ir skirstomi pagal kietumą. Kiečiausi tinkami nešiojantiems protezus,  minkščiausi – vaikams, po odontologinių procedūrų, esant jautrioms ir kraujuojančioms dantenoms. Optimaliausias variantas – vidutinio kietumo dantų šepetėliai. Tačiau jei odontologas rekomendavo kitokį – atkreipkite dėmesį į rekomendaciją. Beje, reiktų atkreipti dėmesį ir į dantų šepetėlio galvutės dydį. Šepetėlis turėtų būti kaip 2,5 krūminio danties dydžio. Dantų šepetėlį reiktų keisti į naują kas maždaug 3 mėnesius.

Neįpraskite prie vienos dantų pastos

Odontologai rekomenduoja neįprasti naudoti ištisai vienos dantų pastos, ją reikėtų keisti kas du-tris mėnesius. Galima pakeitimą derinti su dantų šepetėlio pakeitimu. Rinkitės dantų pastą kuri jums būtų aktuali – balinanti, tinkanti jautrioms ar pažeistoms dantenoms, stiprinanti dantis ar pan. Svarbiausia geros kokybės dantų pasta.

Tarpdančių siūlas arba šepetėlis – privaloma įsigyti

Maisto likučiai yra minkštosios apnašos, kurios nenuvalytos su laiku kietėja. Dantų valymo tikslas kuo daugiau maisto likučių pašalinti, kad nereikėtų imtis papildomų valymo priemonių, tokių kaip lankymosi pas higienistus. Dantų šepetėlis, nors ir efektyvus, tačiau ne visada pasiekia visus dantų „užkampius“. Ten kur negali pasiekti dantų šepetėlis, gali tarpdančių siūlas arba specialus tarpdančių šepetėlis. Todėl dantų priežiūros arsenale turi atsidurti šios priemonės. Be jų dar reikėtų įtraukti ir dantų skalavimo skystį, kuris taip pat prisideda prie dantų švaros palaikymo.

Valymo įpročiai

Dantų valymo įpročius reikia formuoti nuo pat gimimo. Įvairūs specialistai pateikia įvairias „formules“, tačiau bet kokiu atveju priežiūra tikrai nėra vieną kartą per dieną išsivalyti dantis. Dantis reikia valytis du kartus per dieną, geriausia ryte ir vakare prieš miegą. Po pietų reikėtų išsivalyti dantis dantų siūlu arba išskalauti dantų skalavimo skysčiu. Vakare turėtų būti kruopščiausias valymas, kuomet išvalomi visi tarpudančiai. Beje, dantis reikėtų valytis ne anksčiau nei pusvalandis po valgio arba valanda po valgio, kuomet valgomas rūgštus maistas, pavyzdžiui, obuoliai. Rūgštis suminkština dantų emalį, o valant šepetėliu galimą ją pažeisti.