vejapjovės
Maistas

Vejapjovės pasirinkimas priklausos nuo teritorijos ypatumų bei indiviudalių pageidavimų

vejapjovėsGamtos atbudimo procesai, pavasariui įsibėgėjus, vyksta žaibišku greičiu. Rodos ką tik džiaugeisi pirmaisiais medžių lapų pumpurais, o netrukus pastarasis jau pasipuošia ir žiedais. Tiesa, kai kalbama apie augmenijos stiebimąsi namų aplinkoje, tai ne visada sukelia pačias geriausias emocijas. Saulei pašvietus kaitriau bei žemei gaunant pakankamai pavasariško lietaus, veja ima augti kaip „ant mielių“. Jei nusprendžiama palaukti bent savaitę, kyla rizika, jog pastaroji atrodys ne kaip žavi pievelė, bet neįveikiamos džiunglės. Vejapjovės – pirmo būtino įrankis.  Jei jūs esate šviežiai „iškeptas“ sodininkas ar tiesiog dairotės naujos, aplinkos priežiūrą palengvinančios bei ilgai tarnaujančios vejapjovės, šis straipsnis pasirodys  naudingas.

Vejapjovės – vienas iš prietaisų, kurį galite nusipirkti itin pigiai arba pakloti nemenką sumą pinigų. Pirmasis variantas sudomino? Deja, be reikalo. Žema kaina, tikėtina, reiškia menką kokybę. Negana to, galbūt ta pigiai siūloma vejapjovė jums visiškai netiks. Atsakykite į porą klausimų, padėsiančių išsirinkti geriausią variantą.

  • Ar planuojate dažnai pjauti žolę?

Jei veja juosia jūsų namų, kuriuose nuolat gyvenate, teritoriją, tikėtina, jog vejapjovės imsitės kaskart žolei paaugus. Tačiau galbūt turite sodybą užmiestyje ar kaime, į kurią nuvykstate vos kartą per mėnesį ar dar rečiau. Tokiu atveju, tikėtina, ten jūsų lauks tikros džiunglės. Pastarosioms šienauti bene tinkamiausios galingos benzininės vejapjovės, turinčios galinio arba šoninio žolės išmetimo funkciją. Neaukštą žolę puikiai įveiks tiek jau minėtos, tiek ir elektrinės, akumuliatorinės ar mechaninės vejapjovės. Tik atkreipkite dėmesį, kokia žolės apdorojimo funkcija juma aktuali. Minėtos šoninio/galinio žolės išmetimo vejapjovės, norintiems turėti idealią veją, palieka papildomo darbo – nupjautą žolę reikia sugrėbti ir išnešti. Galima rinktis vejapjoves su žolės surinkimo talpomis. Pastarosios patrauklios tuo, jog veja iškart po nupjovimo atrodo tobulai, užtenka prisirinkusią talpą kaskart ištuštinti. Aktuali gali būti ir mulčiavimo funkcija, kurios dėka žolė susmulkinama itin smulkiai ir paliekama kaip traša. Tiems, kuriems gali būti aktualu žolės apdirbimo būdų kaitaliojimas, rekomenduojamos vejapjovės, turinčios visas tris minėtas funkcijas.

  • Kokio ploto teritoriją pjausite?

Vieniems reikia rūpintis vos poros arų teritorija, kitiems – kelis ar net kelioliką kartų didesne. Elektrinės ar akumuliatorinės vejapjovės, kurių veikimo plotą įtakoja laido ilgis ar baterijos talpa, tinka nedidelėms teritorijoms. Tas pats galioją ir mechaninėms vejapjovėms. Jei reikia nupjauti daug žolės, nepamainomos benzininės vejapjovės.

Svarstydami šį klausimą, pagalvokite ir apie savaeigių bei stumdomųjų žoliapjovių alternatyvas. Pirmosios apsaugos jus nuo fizinio pervargimo didelėje teritorijoje, antrosios – suteiks galimybę pajudėti.

Vejapjovė, išsirinkta įvertinus konkrečius jūsų poreigius, palengvins teritorijos priežiūros naštą bei prisidės prie vizualiai geresnių rezultatų.