Vidaus ir lauko baseinų priežiūra - ką reikia žinoti
Paslaugos

Vidaus ir lauko baseinų priežiūra – ką reikia žinoti?

Kiekvienas baseinas, nepriklausomai nuo to, ar yra įrengtas lauke, ar viduje, reikalauja tam tikros priežiūros. Nors pati lauko ir vidaus baseino priežiūra yra šiek tiek skirtinga, vandens kokybei galioja tie patys standartai. Ir visai nesvarbu, ar tai įprastas plaukimo, ar masažinis baseinas.

Pagrindiniai lauko ir vidaus baseinų priežiūros skirtumai

Lyginant su vidaus baseinu, lauko baseinai pareikalauja daugiau priežiūros. Vienas svarbiausių skirtumų yra tas, kad juos būtina atitinkamai paruošti žiemai ir vasaros sezonui. Nebent tai yra šildomas baseinas ir jo malonumais mėgaujatės visus metus.

Dar vienas iš niuansų, kad lauko baseinas ženkliai greičiau užsiteršia ne tik įvairiais nešvarumais nuo kojų, bet ir iš aplinkos. Todėl jeigu vidaus baseiną pakanka reguliariai prižiūrėti maždaug kartą per savaitę, tai lauko baseinui priežiūros gali prireikti šiek tiek dažniau.

Bendra lauko ir vidaus baseinų priežiūra

Iš esmės visus baseinus reikia reguliariai valyti (sienas ir dugną), periodiškai praplauti vandens filtrą, esant poreikiui, jį pakeisti nauju. Taip pat svarbu pašalinti nešvarumus iš vandens surinktuvo bei filtravimo siurblio.

Kalbant apie vandenį, būtina stebėti vandens kokybės rodiklius ir atitinkamai papildyti reikalinga baseinų chemija. Nepriklausomai, kaip dažnai naudojatės baseinu, jis naudojamas tik asmeniniais tikslais ar visuomeniniais, būtina palaikyti tam tikras vandens higienos normas. Kitaip baseine ims kauptis nešvarumai, daugintis dumbliai ir kiti mikroorganizmai, kurie gali būti paveikti jūsų sveikatą.

Baseino vandens priežiūra

Yra keletas preparatų, kurie atsakingi už skirtingus vandens kokybės rodiklius. Chloras (arba aktyvusis deguonis) – už vandens dezinfekciją, algicidai – už dumblių naikinimą, pH plius ir pH minus – vandens pH normai palaikyti. Be šių pagrindinių priemonių, taip pat naudojami vandens skaidrintojai, metalų, mineralų šalintojai, oksidatoriai ir kt.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta baseino vandenyje, todėl jo pokyčius būtina stebėti nuolatos specialiais prietaisais. Jie gali būti visai paprasti arba galima naudoti specializuotą automatizuotą įrangą, kuri ne tik stebės, tačiau ir priemonių dozavimu pasirūpins už jus.