Namai,  Paslaugos

Ar verta nuomotis komercines patalpas Vilniuje?

 Šiomis dienomis, buto ar komercinių patalpų nuoma, ypač sostinėje yra brangus malonumas. Valdžios gąsdinimai dėl didėjančios elektros, šildymo ir dujų kainos – taip pat neprisideda prie entuziastingos nuotaikos kūrimo. Tačiau kaip elgtis, jeigu verslas be patalpų nėra įmanomas? Kaip elgtis, jeigu finansinės galimybės neleidžia įsigyti nuosavų, komercinių patalpų?

 Jeigu jūsų verslas sėkmingai gyvuoja jau ne vienerius metus, o komercinės patalpos Vilniuje yra neišvengiama būtinybė –  įsigykite nuosavas patalpas. Jeigu finansinės galimybės tam nepalankios, imkite paskolą. Vienareikšmiškai, stabiliam, nuolatinių patalpų reikalaujančiam verslui – nuosavos patalpos yra didžiausias privalumas. Nuosavos patalpos suteikia nevaržomą laisvę, nepriklausomybę, ir greičiausiai mažesnes, mėnesines išlaidas.

  Jeigu nesate tikri dėl savo verslo ateities, ar tiesiog nenorite įsipareigoti – rinkitės nuomos variantą. Tačiau, prieš išsinuomojant patalpas atidžiai perskaitykite nuomos sutartį ir atkreipkite dėmesį į kelias, svarbias detales. Visų pirma – būtinai susipažinkite su nuomotojo pateiktais nuomos terminais. Nuomojamos, konkrečiam verslui pritaikytos, komercinės patalpos Vilniuje – ne itin lengvai randamas variantas. Prieš pasirašant nuomos sutartį įsitikinkite, kad turėsite galimybę nuomotis patalpas ilgesnį laiką. Juk pritraukus didelį klientų kiekį, tikrai nesinorėtų išsikraustyti, iš naujo pradėti patalpų paieškos proceso.

 Pats svarbiausias dalykas – susipažinkite su nuomos sąlygomis, atkreipkite ypatingą dėmesį į kiekvieną, nuomos sutarties punktą. Nuomos sutartys, viena nuo kitos – kardinaliai skiriasi. Komercinės patalpos Vilniuje nėra pigios, tad išsiaiškinkite, kokias patalpų nusidėvėjimo, baldų, prietaisų gedimo išlaidas turėsite padengti jūs, o kokiomis išlaidomis pasirūpins nuomojamų patalpų savininkas. Taip pat būtinai pasidomėkite komunalinių mokesčių mokėjimo tvarka.

 Nuosavos, komercinės patalpos – tobulas, tačiau ne visiems verslams iškart prieinamas sprendimas. Komercinių patalpų nuoma greičiausiai pareikalaus didesnių, mėnesinių išlaidų, nesuteiks nepriklausomybės jausmo, tačiau smulkesniam, didelių pajamų negeneruojančiam, ar naujam verslui, patalpų nuoma yra logiškas žingsnis. Labai svarbu nepersistengti, neišsirinkti itin brangių, finansinių galimybių neatitinkančių patalpų. Kitu atveju, dirbsite ne sau, o nuomos mokesčiui. Įvertinkite savo galimybes, pasirinkite patikimą nuomotoją, ne itin prabangias patalpas ir kas žino, gal po kelių metų džiaugsitės nuosava, komercine erdve.