Namai

Kaip išsirinkti tinkamą miegamojo spintą?

Miegamasis – vienas iš svarbiausių kambarių namuose. Tai kambarys, kuriame ilsimės ir tikrai praleidžiame daug laiko. Dėl šios priežasties, miegamasis privalo būti ne tik stilingas, bet ir aprūpintas tinkamais ir praktiškais baldais. Ir nors miegamojo baldų yra įvairiausių, spintos – vienas iš reikalingiausių ir naudingiausių. Spinta, miegamajame, vaidina labai svarbų vaidmenį. Joje laikome rūbus bei įvairiausius daiktus, tad, jos dėka, kambarys atrodo tvarkingai. Spintos gali būti įvairiausių dydžių, tipų, stilių ir spalvų, tad rasti tokią, kuri labiausiai tiks prie miegamojo interjero ir turimų poreikių neturėtų būti labai sunku. Šiame straipsnyje rasite kelis patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią miegamojo spintą.

Spintos tipas 

Spintos miegamajam yra būtinos. Jos suteikia daug, patogios ir tinkamos daiktų, rūbų laikymo vietos. Negana to, jos ir stilingai papuošia kambario interjerą, papildo jo stilių. Tačiau, norint išsirinkti tinkamą ir praktišką miegamojo spintą, naudinga žinoti, kad spintos gali būti kelių, skirtingų tipų. Visų pirma, spintos gali būti su varstomomis durimis. Tai pastatomos spintos, kurios gali būti pastatomos tiek ant pagrindo, tiek ant kojų. Tai klasikinis spintos tipas, kuris puikiai dera tiek prie šiuolaikinio, tiek prie tradicinio miegamojo stiliaus. Tiesa, šio tipo spintos gali turėti skirtingą durų skaičių, o nuo to, taip pat, priklauso ir spintos dydis. Kitas tipas – sieninės spintos. Tai puikiai prie sienos priderintos ir primontuotos spintos, kurios, dažniausiai, turi stumdomas duris. Šio tipo spintos pasižymi talpumu, tačiau, neužima daug vietos kambaryje, todėl, tiks net ir mažiems miegamiesiems. Naudinga pabrėžti, kad tokios spintos, dažniausiai, turi ir veidrodines duris. 

Dydis 

Norėdami išsirinkti tinkamą spintą miegamojo kambariui, turėtumėte nepamiršti atsižvelgti ir į spintos dydį. Spintos dydis turėtų būti pasirenkamas atsižvelgiant į kambario dydį. Nepamirškite išmatuoti lubų aukščio, prieš įsigydami spintą, kad įsitikintumėte, kad kad spinta yra ne per aukšta arba atitinka tokį aukštį, kuris jums reikalingas. Kalbant apie spintos gylį, naudinga atsižvelgti į laisvos vietos dydį kambaryje. Labai svarbu, kad spintos durys, stalčiai galėtų būti atidaromi laisvai ir pilnai, tad, būtina palikti tinkamus tarpus tarp kitų baldų, pavyzdžiui, lovos. Žinoma, spintos dydis priklauso ir nuo to, ką ir kiek spintoje laikysite. Jei miegamojo spintoje laikysite kelių asmenų rūbus, įsitikinkite, kad spinta suteikia ne tik daug kabyklos vietų, bet ir lentynėlių. Pasirinkite tokio dydžio spintą, kuri labiausiai patenkina jūsų turimus poreikius.

Medžiaga 

Renkantis miegamojo spintą, kaip ir renkantis kitus miegamojo baldus, labai svarbu dėmesio skirti medžiagai, iš kurios ji pagaminta. Iš esmės, miegamojo spintos gali būti gaminamos iš medžio masyvo arba medžio drožlių plokščių. Natūralaus medžio masyvo spintos yra patvarios, ilgaamžės ir gali būti atnaujinamos, restauruojamos. Pigiausios medinės spintos yra gaminamos iš pušies medienos, o ąžuolinės, vyšnių bei egzotinės medienos spintos yra brangesnės. Tuo tarpu, iš medžio drožlių plokščių gaminamos spintos yra pigesnė alternatyva. Tai, dažniausiai, lakuotos arba lamintos spintos, kurios gali būti tiek blizgios, tiek matinės. Kuo spintos plokštės storesnės, tuo kokybiškesne yra laikoma spinta. Nors nėra tokios patvarios ir ilgaamžės, šio tipo spintos, taip pat, tarnaus ne vienus metus. 

Stilius ir spalva

Išsirinkus ir atsižvelgus į svarbiausius funkcinius, praktinius aspektus, labai svarbu nepamiršti pagalvoti apie miegamojo spintos stilių, spalvą. Labai svarbu, kad miegamojo spinta būtų ne tik funkcionali ir praktiška, bet ir stilinga, puikiai derėtų prie kambario interjero, stiliaus, derėtų prie kitų baldų. Dėl šios priežasties, renkantis naują miegamojo spintą, geriausią jos stilių rinktis atsižvelgiant į bendrą kambario stilių, interjerą. Derinkite spintą prie kitų, kambaryje esančių baldų – lovos, spintelių, komodos. Jei norite išgauti visiškai vientisą stilių, visada galite rinktis ir miegamojo baldų komplektus. Tačiau, naudinga žinoti, kad miegamojo spinta gali tapti ir miegamojo stiliaus akcentu. Pasirinkę išskirtinės spalvos spintą, suteiksite kambariui išskirtinumo, modernumo. Kalbant apie spalvas, naudinga paminėti, kad saugiausias pasirinkimas – neutralios spalvos. Pilka, balta ar smėlio spalvos spinta puikiai derės tiek prie modernaus, tiek prie tradicinio kambario stiliaus. Juodos spintos laikomos tinkamiausiomis moderniam interjerui, o natūralaus medžio spalvos, puikiai dera prie tradicinio stiliaus. Tinkamai pasirinktas spintos stilius ir spalva papildys kambario interjerą, suteiks kambariui jaukumo. 

Miegamojo spintos, lovos ir krėslai bei daugybė kitų miegamojo baldų, už draugišką kainą – varle.lt svetainėje.