Namai,  Paslaugos

Žemės sklypo geodeziniai matavimai

geodeziniai matavimaiŽemės sklypo geodeziniai matavimai gali būti atliekami dėl įvairių priežasčių, tačiau labiausiai jie praverčia norint surasti savo gyvenamosios žemės ploto nuosavybės nustatymui. Tokių matavimų pagalba patogu ir greita nustatyti savo nuosavybės ribas, plotą, įvairius atstumus tarp statinių ir kitus duomenis. Tai ypač aktualu norint parduoti, padalinti ar sujungti du atskirus sklypus į vieną.

Kai siekiama išmatuoti gyvenamosios vietos ribas, stengiamasi šį darbą patikėti tik savo srities specialistams. Matavimai turi būti tikslūs ir tvarkingi, kadangi jie gali būti naudojami sklypų padalinime, pardavime ar sujungime. Tai taip pat labai aktualu keičiant žemės naudojimo paskirtį, pavyzdžiui, jei tam tikras žemės plotas yra paverčiamas dirbamaisiais laukais, jame pradedami statyti įvairūs statiniai. Tokiais atvejais, tikslūs ir nepriekaištingi duomenys yra daugiau nei svarbūs. Šį matavimą turi atlikti tikri profesionalai, kurie tik su tinkama įranga gebės atlikti tikslius skaičiavimus bei matavimus.

Tinkamą specialistą turėti yra labai svarbu, tačiau taip pat svarbu žinoti, kokių dokumentų prireiks šiems matavimams. Kokius dokumentus reiks turėti prieš užsisakant profesionalų paslaugas? Geodeziniai matavimai reikalaują net kelių svarbių dokumentų. Reikia pateikti sklypo registracijos dokumentus, patį žemės sklypo planą, registro pažymėjimą, jei sklype yra kokių nors statinių, žemės savininko paso kopiją. Visų šių dokumentų turėtų pakakti, kad geodezinius matavimus būtų galima pradėti vykdyti.

Geodezinių matavimų specialisto paieška gali būti visai paprasta, tačiau svarbu atminti, jog šių specialistų kainos nėra vienodos. Kainos skiriasi priklausomai nuo gyvenvietės, mat skirtingose vietovėse vyrauja skirtingas uždarbio lygis, konkurencija bei paklausa. Priklausomai nuo to, kainos dydis gali skirtis nuo 100 iki net 500 litų. Žinoma, kaina priklauso ir nuo turimo sklypo dydžio, jo vietos, formos, darbų atlikimo termino. Būtent todėl skubiai atliekamas darbas vasaros sezono metu bus daug brangesnis, už neskubų matavimo darbų atlikimą žiemą.

Žemės sklypo matavimai yra nepaprastai svarbūs atliekant bet kokius su savo sklypu susijusius veiksmus. Geodeziniai matavimai padeda gauti tikslius ir greitus profesionalų išmatuotus duomenis, kurių gali prireikti tiek parduodant, tiek dalijant ar prisijungiant daugiau žemės. Geriau nelaukti paskutinės dienos, nes greitas dokumentų parengimas kainuoja daug brangiau.