Kapų tvarkymas
Paslaugos

Anapilin iškeliavus artimajam, jums tenka daugybė darbų

Kuo turėtų pasirūpinti kiekvienas žmogus, kuriam tenka labai sunki užduotis palaidoti savo artimąjį? Be jokios abejonės darbų, kuriuos būtina atlikti, įprastai būna labai daug, o tai reiškia, kad artimąjį praradusiam žmogui būna dar sudėtingiau, nes nepaisant jaučiamo didelio vidinio skausmo, jam reikia išspręsti įvairiausius formalumus, kurie reikalauja labai daug laiko, jėgų ir pastangų. Kita vertus, jei jūs nesate vieni, visuomet galite kreiptis į savo draugus, giminaičius ar pažįstamus, kurie dalį darbų atliktų už jus. Kaip bebūtų, reikia žinoti, kokių užduočių negalima pamiršti.

Visų pirma reikia nuspręsti, kurių laidojimo namų paslaugomis naudositės. Tai labai svarbu, jei norite sumažinti daugybę rūpesčių ir pasirūpinti, kad viskas vyktų kaip įmanoma sklandžiau. Suprantama, kad geriausia, jei pasirenkami tie laidojimo namai, kurie yra arčiausiai velionio buvusios gyvenamosios vietos, kadangi įprastai šalimais būna ir kapinės, kuriose galima išsipirkti kapo vietą. Žinoma, kartais taip sklandžiai išspręsti šiuos klausimus nepavyksta, tačiau bet kuriuo atveju reikėtų pasidomėti, koks sprendimas galėtų būti pats optimaliausias ir patogiausias.

Išsirinkus laidojimo namus, galėsite pasinaudoti visomis jų siūlomomis paslaugomis, t.y. išrinkti ir nupirkti karstą, pasirūpinti drabužiais (jei nenorite naudoti savo mirusio artimojo iš anksčiau turėtų drabužių), vainikais, gėlėmis, katafalku, šarvojimo sale, kapo vieta, duobės iškasimu ir kt. Jei visus šiuos klausimus spręsite su pasirinktų laidojimo namų darbuotojais, viskas bus kur kas paprasčiau, nes jums patiems nebeteks važinėti po skirtingas vietas ir derinti atskirus klausimus.

Žinoma, kai velionis bus palaidotas ir visi minėti klausimai išspręsti, nereikėtų pamiršti, kad taip pat neužilgo reikės pastatyti ir paminklą. Nors nemažai daliai žmonių iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad vieneri metai, kurie turi praeiti nuo laidotuvių, yra pakankamai ilgas laiko tarpas, todėl neverta skubėti rinktis paminklo, praktika rodo, kad norint išvengti įvairių nesusipratimų, geriau paminklo gamybos darbais pasirūpinti kuo anksčiau. Galiausiai, kai paminklas bus pastatytas, bus reikalingas ir reguliarus kapų tvarkymas, kurį taip pat galite patikėti paminklais prekiaujantiems ir profesionalias kapaviečių tvarkymo paslaugas teikiantiems specialistams.