Kas šiuolaikiniame pasaulyje yra svarbiausia ir be ko iš tikro negalėtume išgyventi? Kiekvienas ko gero rastų vis kitų svarbiausių dalykų, tačiau mes sakome, jog svarbiausia elektra. Štai ir šaunus anekdotas šia tema yra:
Wikipedia: aš žinau viską.
Google: aš turiu viską.
Facebook: aš pažįstu visus.
Internetas: jus be manęs niekas.
Elektra: kalbėkit, kalbėkit…
Ir iš tiesų, atjungus elektrą šaldytuvas, skalbimo mašina, neveiktų kavinės, negalėtum atsiskaityti banko kortele, negalėtum pasikelti liftu į savo biurą 26 aukšte, neveiktų centrinis šildymas ir dar daug daug kitų dalykų, apie kuriuos net nesusimąstome. Taigi, elektra svarbi mūsų gyvenimo dalis. O turint omenyje, jog šiuolaikiniai namai yra modernūs, išmanieji, tad be elektros statybos nė neprasideda. Nenuostabu, jog elektros tinklų projektavimas viena iš nedaugelio sričių, kur auksarankių šeimos vyrų nėra, kreipiamasi į specialistus.
Nuo ko prasideda elektros įrengimas namuose?
Elektra yra vienas iš inžinerinių tinklų, be kurių namo statybos net neprasideda. Pirmieji darbai susiję su elektra yra nematomi sklype, bet svarbūs ant popieriaus – suprojektuojami elektros tinklai ore bei kabelinės linijos, ruošiamos transformatorinės pastotės, elektros paskirstymo punktai, elektros įvadai. Turint specialistų paruoštą ir atitinkamų institucijų patvirtintą planą, pereinama prie vystymo etapo.
Elektros tinklų projektavimas ir elektros atvedimas iki namo yra tik pusė darbo, tačiau tai itin svarbi užduotis siekiant vėliau užtikrinti pakankamą elektros tinklų pralaidumą ir komfortiško gyvenimo užtikrinimą.
Prieš elektros įrengimą namuose, faktiškai reikia suplanuoti visą interjerą ir išplanuoti funkcines erdves. Reikia numatyti kur ir koks apšvietimas bus įrengtas, kuriose vietose bus reikalingos rozetės, kuriose sieniniai šviestuvai, netgi kur norėsite ateityje kabinti paveikslus ar pastatyti toršerą. Ir šis planavimo etapas nėra lengvas, nes dar neturint namo sienų, turėsite įsivaizduoti kokia ir kur sofa, valgomojo stalas ar komoda bus pastatyta. Tokie sprendimai itin išmuša iš vėžių, nes reikia vizualiai įsivaizduoti itin daug į ateitį, kol dar net nėra pastato sienų. Todėl tokiu atveju padeda dizaineriai, kurie kartu su elektrikais ir projektuotojais gali viską lengvai numatyti.