Ne į temą

Kam yra reikalingas fasadų šiltinimas?

fasadu siltinimasJeigu norite, kad jūsų namuose žiemą būtų šilčiau ir žiemą nereikėtų daug mokėti už papildomą šildymą, pats laikas pagalvoti apie alternatyvius sprendimus, susijusius su šia sritimi. Pasidomėkime, ką svarbiausia žinoti, prieš pradedant konkrečius fasado šiltinimo darbus. Kas kokybiškai šiltina fasadus, o kas ne?

Dažniausiai naudojamos medžiagos – polistereno putplastis arba mineralinė vata. Jeigu lygintume pagal tai, kuri iš šių medžiagų turi geresnį šilumos izoliacijos koeficientą, turėtume prieiti prie tokios išvados – abi šios medžiagos turi labai panašius koeficientus. Taigi, norint įvertinti, kuria medžiaga verčiau šiltinti fasadą, reikia taip pat peržvelgti daugybę kitų atributų.

Polistireno putplastis – tai tikrai atspari drėgmei medžiaga. Neseniai buvo atliktas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad net ir esant didelei drėgmei, polistereno putplastis geba pakankamai gerai apšildyti fasadą. Šilumos koeficientai jeigu ir keičiasi, tai tikrai labai nesmarkiai. Taigi, tai yra pakankamai svarbus privalumas, tačiau nereikėtų manyti, kad polistereno putplastis turi tik pliusus ir neturi jokių minusų.

Vienas didžiausių minusų, kalbant apie polistereno putplastį yra tas, kad ši medžiaga pakankamai prastai sugeria garsą, todėl jeigu norite, kad garso izoliacija būtų pakankamai didelė, jums gali prireikti didesnio sluoksnio arba kokios nors papildomos medžiagos, kuri galėtų derėti jūsų fasade kartu su polistereno putplasčiu.

Kalbant apie mineralinę vatą, reikėtų pažymėti, kad ši medžiaga taip pat turi nemažai atsparumo savybių. Viena pagrindinių – ji yra atspari labai aukštai temperatūrai. Be abejo, gyvenant Lietuvoje, atsparumas aukštai temperatūrai nėra toks aktualus, kaip atsparumas drėgmei, todėl tai gali ne visiems pasirodyti kaip svarbus privalumas. Daugelis žmonių mano, kad mineralinė vata yra geresnis pasirinkimas už polistereno putplastį vien jau dėl to, kad mineralinė vata yra natūrali medžiaga, o štai polistereno putplastis – ne. Visgi, negalime sakyti, kad tai yra tiesa, kadangi vienas dalykas yra aiškus – nei mineralinėje vatoje, nei šiuo metu gaminamame polistereno putplastyje tikrai nėra jokių kenksmingų sveikatai medžiagų, tad galima šiltinti sienas tiek viena, tiek kita medžiaga.

Visgi, nors kokybiškai šiltina fasadus tik kelios įmonės, kuriose dirba aukščiausio lygio profesionalai, labai dažnai pasitaiko ir tokių, kurie nori pabandyti patys. Mes nerekomenduotume to daryti, kadangi geriausias efektas gali būti pasiektas tik tokiu atveju, jeigu jūsų fasadų šiltinimo procesas vyksta su aukščiausio lygio profesionalų priežiūra, kurie turi pakankamai patirties, kad pasakytų, kada projektas eina į šalį.

Viskas yra gana paprasta – dažniausiai kai kurie žmonės, kurie ne iki galo viską supranta apie fasadų šiltinimą, bando sutaupyti ir neįdėti tam tikrų medžiagų į fasadą arba tiesiog praleisti kai kuriuos iš tiesų gana svarbius procesus. To daryti jokiais būdais negalima, kadangi tokiu atveju jūs sugadinate projektą ir realus izoliacijos koeficientas gali būti visiškai kitoks, negu kad buvo suplanuotas tada kai jūs gavote fasadų šiltinimo projektą.

Taigi, svarbu išsirinkti kokybiškas medžiagas, tačiau dar svarbiau rasti profesionalų komandą, kuri kokybiškai šiltina fasadus ir gali jums pasiūlyti reikiamą šiltinimo projektą už prieinamą kainą.