Šiuolaikinėje kosmetikos industrijoje vis dažniau išgirstame frazę „natūralus nagų lakas“. Taip daugelis gamintojų vadina trijų, penkių ar net septynių pavojingiausių cheminių medžiagų neturinčius nagų lakus. Kokios tai medžiagos ir koks jų poveikis mūsų sveikatai? Ir ar tiesa, kad tokį nagų laką galima vadinti natūraliu?
Kas sudaro nagų laką?
Pradžioje reikia išsiaiškinti, kas yra tas nagų lakas. Pasak cheminių medžiagų ekspertės nagų lakas gaminamas iš sintetinių polimerų, kurie tirpinami lakiųjų organinių junginių tirpikliuose. Taip pat dedama įvairių priedų, kurie nagų lakui suteikia tvirtumo, lankstumo, blizgumo. Įmaišomi spalvų pigmentai. Spalvą suteikiantys pigmentai būna sintetiniai arba geležies oksido pagrindu.
Gelinis lakavimas – praktiška, ar kenksminga?
Manikiūras su geliniu lakavimu – labai patogus ir praktiškas. Tik nusilakavus nagus jie jau buna išdžiūvę, nereikia laukti ir bijoti jog sugadinsite lakavimą. Gelinis lakavimas yra puikus pasirinkimas ruošiantis atostogoms ar ypatingoms progoms – kai rankos turi atrodyti nepriekaištingai ir joks apsilupęs nagų lakas negali gadinti nuotaikos. Gelinis lakavimas Kaunas – jame meistres nepriekaištingai tokį lakavimą gali ir suteikti. Pagrindinis gelinio lakavimo privalumas – jog nagų lakas laikosi net iki 3 savaičių! Gelinis lakas – neabejotinai praktiškas dalykas: tik ką nulakuoti nagai jau būna išdžiūvę, galite iš karto imtis įprastinės veiklos, o lakavimą reikia atlikti gerokai rečiau tad sutaupysite laiko.
Turbūt kiekvienai teko girdėti mitų, kad gelinis lakavimas sugadins natūralų nagą, pažeis jo struktūrą, nagas negali kvėpuoti. Nagas – tai raginės plokštelės sudarytos iš keratino, jos neturi porų, tad kvėpuoti jiems nereikia . Dažnai moterys, nuėmus ilgalaikį laką, skundžiasi, jog nagas suminkštėjo, tapo lankstus. Tai atsitinka todėl, kad nagas, padengtas lako sluoksniu 2-3 savaites, buvo apsaugotas nuo išorinių, žalingų veiksnių: skalbiklių, indų ploviklio, dulkių ir kt. Todėl jis išlaikė drėgmę savyje, o nagas, išsaugojęs drėgmę – elastingas.
Ar egzistuoja natūralus nagų lakas?
Cheminių medžiagų ekspertės teigimu, nagų lako, kuris pagamintas iš aplinkai ir sveikatai visiškai nekenksmingų medžiagų, šiandien rinkoje nėra.
Kokie saugesnio nagų lako pliusai ir minusai?
Grožio namų manikiūro specialistė vadinamuoju saugesniu nagų laku klienčių ir savo nagus lakuoja jau daugiau kaip pusmetį ir laikui bėgant ima vis labiau jį vertinti. Ji teigia, kad saugesnis nagų lakas neturi pavojingiausių medžiagų, kenkiančių mūsų organizmui ir odai, jis ne pasižymi ir dirginančiu, stipriai juntamu kvapu, kurį turi įprasti nagų lakai dėl juose esančio tolueno. Taip pat šie nagų lakai nesausina nago plokštelės, nepanaikina blizgesio, o jų spalvos pigmentas neįsigeria į nagą.
Skirtumas, pradėjus nagus lakuotis saugesniu nagų laku, tikrai juntamas. Jau po dviejų trijų kartų galima pastebėti, kad nusivalius laką nago plokštelė išlieka tokia pat kaip ir nelakuoto. Ji ne tampa matinė, nepraranda blizgesio, nagai ne tampa trapūs, išlieka elastingi ir tvirti. Taip pat būtina nepamiršti, jog čia svarbus ne tik nagų lakas, bet ir jo valiklis. Todėl rinkdamiesi jį atkreipkite dėmesį – valiklis turi būti be acetono, kuris taip pat pasižymi šalutiniu poveikiu: gali sukelti galvos skausmą, svaigimą, dirginti akis, odą, gerklę.
Gelinio lakavimo pliusai ir minusai
Pliusai:
- geliniai ir akriliniai nagai išlieka ilgiau
- geliniai nagai yra daug stipresni negu natūralūs
- su gelio pagalba, galite išsirinkti kokio ilgio nagų norite
- išskirtiniai ir įvairūs nagų modeliai
- padeda atkurti nulūžusius nagus
Minusai:
- natūralūs nagai turi būti nušlifuojami
- geliniai nagai lūžta skausmingiau
- po gelinio lakavimo sunku atsiauginti natūralius nagus
- sunkiau nuimti gelinį laką
Pabaigai: Nors ir teigiama, kad nagų lakavimas kenkia, tačiau kiekvienas pritars, kad nagų spalva paįvairina stilių. Svarbiausia žinoti tai, kad – kas per daug, tas nesveika.