buhalterinės paslaugos
Finansai,  Paslaugos

Ar pigios buhalterinės paslaugos vertos dėmesio?

buhalterinės paslaugos

Visuomenėje esama įvairių nuomonių. Turbūt žinote vieną kitą posakį apie tai, kad pigūs dalykai yra blogi. O ar buhalterinės paslaugos kaina ir kokybe gali būti stebinančios? Kitaip tariant, ar įmanoma, kad pigus buhalterijos tvarkymas būtų ir labai kokybiškas?

Pigu ir brangu yra tokios sąvokos, kurias daugelis apibūdintų kaip sąlygines. T. y. viskas priklauso nuo konkrečios situacijos. Štai vienam žmogui atrodo, kad kelnės, kainuojančios 40 eurų, yra brangios, o kitas mano, kad jos itin pigios. Vienam atrodo, kad nukeliauti į Ameriką – didelės išlaidos, o kitas teigia, kad tai paprasta kaip dukart du ir visai pigu. Lygiai taip pat skiriasi žmonių požiūris į politiką, nevienodai vertinami ir filosofiniai klausimai. Pradėjus diskutuoti apie madą, skirtis irgi nemaža. O kaipgi buhalterija? Buhalterinės paslaugos kaina gali būti priimtinos, bet ar tai galios ir kokybiškumo kriterijui? O gal pigumas visuomet reiškia prastą kokybę?

Akivaizdu, kad buhalterines paslaugas teikiančios įmonės privalo pasistengti, jei nori išlikti konkurencingos. Tai, be abejonės, susiję ir su pinigais. Kiekvienos buhalterinės paslaugos kaina gali būti skirtinga. Priežastys, kodėl skaičiai tokie, o ne kitokie, irgi nevienodos.

Jeigu kyla klausimas, ar pigios buhalterinės paslaugos vertos dėmesio, vadinasi, jomis domitės. Deja, neretai tik iš karčios patirties pavyksta suprasti, kad pigios paslaugos yra nekoks sumanymas. Kad nereikėtų gailėtis, verčiau iš karto pasamdyti asmenį, kuris įkainoja savo paslaugas solidžiau, bet užtat yra kompetentingas. Nes kompetencija ir buhalteriniai reikalai – ne tik pageidaujami, bet ir privalomi dėmenys. Jeigu derinyje nėra kompetentingumo, tai visi darbai – šuniui ant uodegos.

Kita vertus, pasitaiko ir tokių atvejų, kai ir kaina patraukli, ir kokybė tenkina. Gal tai ir retokas situacijos modelis, bet tikrai džiuginantis. Kodėl sakome, kad retokas? Todėl, kad verslininkai (o jie, beje, naudojasi buhalterinėmis paslaugomis) nelinkę sieti mažiausios kainos su aukšta kokybe. Bet vėlgi – pasaulyje yra žodis ir reiškinys, vadinamas išimtimi (nesvarbu, apie kokią sritį kalbėtume). Ką gali žinoti, kokių išimčių pasitaiko buhalterijoje…